Zpět na blog
Novinky

Novinky v Adobe After Effects 2023

Skillmea tím
12.11.2022
3 minuty čtení
Novinky v Adobe After Effects 2023
V poslední době jsme měli pocit, že Adobe trošku zapomíná při updatech na přidávání užitečných vylepšení do svých programů. Nejvíce jsme ten pocit měli u Adobe After Effects.

No tím pocitem je konec! V poslední verzi přidalo Adobe revoluční změny do After Affects a my se na některé největší zajímavosti podíváme v tomto článku.

Matte systém

Největší změna nastala při matte systému. Lepší by bylo napsat, že je kompletně překopán, nezůstal kámen na kameni 🙂

Matte systém kontroluje viditelnost objektů nebo kompozicí. Kontroluje se na základě tvarů s průhledným pozadím (alpha matte) a pomocí černobílé kombinace elementů (luma matte). V tomto článku pro jednoduchost budeme používat výraz maska (namísto matte systém).
Matte systém v Adobe After Effects 2023
Doposud jsme byli zvyklí na zastaralé a těžkopádné ovládání. Co tím myslíme? V principu každý objekt musel mít svoji alpha nebo luma masku.

Pokud jste chtěli kontrolovat a animovat viditelnost 5 objektů, kolik masek jste museli mít? Správně - 5. Čili jste museli mít 10 vrstev. Nově můžete mít jen 1 masku a umíte ji aplikovat na XY dalších vrstev. Tím se ušetří obrovské množství vrstev a budete mít projekt navíc přehlednější.

Netušíte, o čem mluvíme? Možná bude, lepší když si prohlédnete naše video, které se věnuje právě tomuto tématu.

Barvy pro klíčové snímky

Další novinka přibyla v barevnosti klíčových snímků. Kdo by neměl rád barvičky a barevně klíčové snímky, že? Wueeeeej 🎉
Farby pro Keyframes v Adobe After Effects
Správně, nově si umíte nastavit na klíčových snímcích vlastní barvy a opět mít lepší přehled ve svých animacích.

Jak se nastaví taková barva na klíčový snímek? Podívejte se na naše video, kde je to je detailněji ukázáno.

Nativní render pre H.264

A jedna zásadní změna, po které vám asi bude do smíchu. Víte, co je zkratka H.264? Základní kodek pro videa, která jsou exportována do MP4.

Víte o tom, že dosud nebylo možné vyexportovat video přímo z After Effects do MP4 právě s použitím H.264 kodeku? Říkali jsme, že se budete smát 😁

Pojďme ale zpátky k tématu. V nové verzi Adobe After Effects si umíte nastavit H.264 kodek na videu už i přímo v After Effects a nemusíte používat Adobe Media Encoder Que program. Opět ušetření času a lepší produktivita. Jak se to nastavuje? Podívejte se na naše YouTube video, kde je to blíže vysvětleno.

Závěř

Těch vylepšení v této verzi bylo více, ale tyto jsou nejzásadnější. Která vylepšení se vám nejvíce zamlouvají u této verze a co byste očekávali, aby Adobe přidalo do své aplikace? Napište nám do komentářů!
Skillmea tím

Sme jednotka v online vzdelávaní na Slovensku.

Na našom webe nájdeš viac ako 260 rôznych videokurzov z oblastí ako programovanie, tvorba hier, testovanie softwaru, grafika, UX dizajn, online marketing, MS Office a pod. Vyber si kurz, ktorý ťa posunie vpred ⏩

Mohlo by tě zajímat

Novinky ve Figmě z Config 2022 konference
Novinky
12.05.2022
Marián Kristeľ

Novinky ve Figmě z Config 2022 konference

Množství zajímavých novinek pro designérský nástroj Figma bylo představeno během letošní konference Config 2022. Pokud jsi zvědavý, jak ovlivní tvůj oblíbený designový nástroj a v konečném důsledku i celý pracovní postup, přečti si krátký souhrn. Figma novinkyUdělalo se několik aktualizací základních funkcí Figma včetně Auto Layoutu a komponent. Zahrnuje to přeuspořádání umístění ikon v rozhraní Figma a některé další ovládací prvky, díky kterým jsou stávající funkce výkonnější. Co je dále nového: • Tmavý režim Figma (dark mode) - nejviditelnější aktualizace. • Absolutní umístění (absolute positioning) - umístí položky do komponent automatického rozložení. • Záporné mezery (negative spacing) - auto layout nyní podporuje i záporné mezery mezi položkami. • Podpora variabilních fontů ve Figmě - využij plný potenciál variabilních fontů přímo v designovém nástroji. Ovládej tučnost, šířku a optickou velikost fontů (nebo je nastav automaticky). • Spring animations - použij vlastní nebo přednastavené animace pro prototypování přirozených a plynulých přechodů. • Samostatné tahy (Individual strokes) – jednoduše přidej tah na každou hranu zvlášť. Skvělý způsob vytváření karet, výběrů atp. • Spotlight - jednodušší způsob, jak být sledován ostatními uživateli ve Figmě. Menší Figma aktualizace• Zobrazení obrysů vrstev - prohlížení obrysů ve Figmě ti usnadňuje kontrolu, výběr a úpravu skrytých a vnořených vrstev. Outlines zobrazíš klávesovou zkratkou Command / Control + Y. • Ochrana heslem - snadno ovládej, kdo může přistupovat k souborům a prototypem při veřejném sdílení odkazů díky ochraně heslem. • Oblíbené soubory - přidej si mezi „Favorites“ důležité soubory a projekty, abys k nim měl rychlý přístup z levého postranního panelu v prohlížeči souborů. FigJam aktualizaceZde jsou nové způsoby, jak můžete pracovat ve FigJam: • Nové Jira widgety: Jira synchronizace a správa přímo ve Figjam. • Další widgety: i widgety Asana a Github jsou nyní součástí Figmy, dále přibyly například hlasové poznámky. • Widget Code Generator: Figma plugin, který ti umožní vytvořit widget pro FigJam. Tyto Figma aktualizace byly darem z nebes a mnozí nadšenci Figmy po nich toužili nějaký čas. Figma neustále vylepšuje své nástroje, přesto zůstávají jednoduché a snadno se používají. Jaká je tvoje oblíbená aktualizace?
Learn2Code končí!
Novinky
06.04.2022
Marián Kristeľ

Learn2Code končí!

Doteraz si pamätám, ako rozoberáme business nápady s kamarátmi a každý jeden bol o nejakej aplikácii alebo technológií, ktorá by „to“ vyriešila lepšie, rýchlejšie, lacnejšie, celoplošne. Avšak na ich exekúciu nám chýbali potrebné zručnosti ako napr. programovanie, design, online marketing a pod. V tej dobe sa ešte o startupoch príliš nehovorilo, ale táto vlna pomaly prichádzala aj na Slovensko. Nájsť programátora, ktorý by išiel do „toho“ za podiel bolo náročné. A tak vzniklo Learn2Code, 3-mesačný bootcamp, vďaka ktorému sa mohli účastníci naučiť programovať webové aplikácie a vytvoriť si svoj prvý webový projekt – prototyp svojho nápadu.   Malo to veľký úspech a kurz sa vypredal do posledného miesta. Počas kurzu sa hlásili už ďalší záujemcovia a z prvotnej potreby naučiť sa programovať vznikal vzdelávací projekt.   Bootscampy sme postupne rozšírili do 5 miest na Slovensku, pridali sme ďalšie témy ako design, marketing a postupne začali s online vzdelávaním. To posunulo Learn2Code zo vzdelávania desiatok účastníkov na tisícky pomocou videotutoriálov a tešíme sa dodnes, že už môže naše kurzy využiť ktokoľvek a odkiaľkoľvek s prístupom na internet.   Pandémia urýchlila aj našu digitálnu transformáciu a zamerali sme sa primárne na online vzdelávanie, ktorému sa plánujeme venovať aj naďalej. Čo je dobrá správa, že to bude s novou vzdelávacou aplikáciou a v novom šate.    Dlhšie sme bojovali s názvom Learn2Code, ktorý nás začal trochu obmedzovať, keďže v preklade "learn 2 code" znamená učiť sa programovať. Väčšina našich kurzov je už mimo segment programovania a do budúcna sa plánujeme venovať aj iným oblastiam a témam ako vzdelávanie.    Avšak všetko to bude mať jedného spoločného menovateľa – zručnosti. Preto vzniká nový názov Skillmea ⏩ Posuň sa vpred.    Skill je zručnosť a mea pochádza z latinského slova „môj, moje“, vo voľnom preklade sú to teda moje zručnosti, ktoré môže získavať alebo ponúkať každý. Skillmea bude kariérny portál, ktorý ti pomôže na tvojej ceste za vysnívanou prácou alebo tvojím vlastným businessom. Jednoducho ťa posunie vpred.
Celostránkové editovanie v DIVI
Novinky
03.12.2021
Jaroslav Beňo

Celostránkové editovanie v DIVI

V októbri a novembri 2021 vyšli dve novinky do perfektnej Wordpress témy DIVI. V tomto článku sa na novinky pozrieme podrobnejšie, konkrétne na prvú z nich. Celostránkové editovanie v DIVI.  Prvou novinkou je možnosť editovať celú stránky odkiaľkoľvek. V minulosti, ak ste chceli upraviť hlavičku stránky, tak ste museli prejsť špeciálne na miesto na úpravu hlavičky. Teraz viete upraviť všetko odkiaľkoľvek. Ak to vidíš, vieš to upraviť.  Táto aktualizácia ti umožňuje jednoducho prejsť na tvoje vlastné hlavičky, päty a šablóny príspevkov počas prehliadania webových stránok a tak ich rýchlejšie upravovať vo Visual Builderi. Na úpravu častí tvojho webu už nie je potrebné prechádzať cez informačný panel WordPressu alebo Divi builderu.  Keď povolíš Visual Builder, môžeš upravovať všetko, čo vidíš, od hornej časti webu až po jej spodnú časť. V jednoduchosti povedané: bez ohľadu na to, kde sa na svojom webe nachádzaš, môžeš upravovať to, čo vidíš. Samozrejme, pomocou Divi vieš upravovať všetko, čo na stránke vidíš, ale v minulosti si musel ísť cez Divi theme builder, ktorý si musel lokalizovať a potom nájsť špecifickú časť stránky a tak ju upraviť. To mohlo zabrať nejaký čas, najmä ak si mal vytvorených niekoľko templatov a najprv si musel zistiť, ktorý chceš upraviť – ktorý je aktívny.  Nainštaluj updatyAko prvý krok musíš urobiť update Divi témy na najnovšiu verziu. Ak nemáš povolené automatické updaty, tak postup je nasledovný: pôjdeš do Appearance – Themes a urobíš update.  Ak vlastníš jednorazovú licenciu, tak updaty si vieš sťahovať počas prvého roku. Ak nie, tak ti odporúčam zakúpiť si plnú licenciu – updaty máš stále zadarmo. Ako začaťSme na našom webe, ktorý chceme upravovať. Sme prihlásení a prezeráme si web.  V hornej lište povolíme Visual Builder stlačením na Enable Visual Builder. Teraz vieš jednoducho upravovať custom header, custom footer, stránky a proste všetko, čo na stránke vidíš.  Teraz ti už nič nebráni vyskúšať túto novinku a potešiť sa s jednoduchším editovaním 🙂

Nezmeškaj info o nových kurzoch a špeciálnych ponukách