Adobe Premiere Elements

2h 49m 21s
Čas
17
Kapitol
81
Studentů
-
Hodnocení
Začátečník
Level
slovenský
Jazyk kurzu

Popis online kurzu

Online kurz Adobe Premiere Elements obsahuje představení práce s populárním střihacím softwarem Premiere Elements. V tomto online kurzu se účastníci seznámí se základními pojmy z oblasti střihu videa a naučí se ovládat program Adobe Premiere Elements. Obsah kurzu je zaměřen na představení ovládání programu, práci s časovou osou, práci se zvukem, různé efekty, video přechody, vkládání titulků, hudby a grafiky a také export videa.

Čo sa naučíš

1. Spuštění programu - Úvod.
2. Představení programu - Pracovní prostředí, rozložení programu, import - vložení videí, datové zdroje projektu, vystřižení části videa, projekt - princip fungování.
3. Klávesové zkratky - Zrychlení práce při střihu.
4. Práce na časové ose - Přesouvání záběrů ve filmu, vrstvy - jak fungují videostopy a audiostopy, vytváření prostřihů, změna měřítka - lupa.
5. Práce na časové ose 2 - Prolnutí záběrů - ovládání průhlednosti, zkrácení či prodloužení již vystřiženého videa, ztlumení zvuku, rozdělení záběrů na časové ose - nůžky, zobrazení videa přes celou obrazovku, nastavení pro plynulé přehrávání, zoomování na časové ose, vkládání záložek - poznámky, markery, vytvoření fotografie z videa, vložení fotografie do videa.
6. Práce se zvukem - Audiostopy a jejich využití, ztlumení audiostopy, vypnutí videostopy, vložení podkladové hudby.
7. Práce se zvukem 2 - Oddělení zvuku od videa, deaktivace části videa, seskupení více videí dohromady, zesílení zvuku, plynulé zvukové přechody.
8. Kontextové nabídky - zrychlení a zpomalení videa, otočení videa do správné pozice, způsoby zobrazení, přidání stop na časovou osu.
9. Panel funkcí - Inteligentní opravy, redukce otřesů, tónování, úprava barevnosti, jasu, kontrastu, sytosti, gama korekce.
10. Panel nástrojů - Míchání zvuku, inteligentní míchání, trackování - sledování pohybu, dodatečné zoomování ve videu - přiblížení a oddálení, znovu namapovat čas - pokročilé zrychlení a zpomalení videa.
11. Efekty - Zmenšení a zvětšení videa, obraz v obraze, animace úprav, otočení obrazu, přidání vinětace, efekt starého filmu, oříznutí, rozmazání obrazu, efekt perokresby, klíčování - odstranění pozadí, odstranění šumu ve zvuku.
12. Video přechody a prolnutí zvuku - Prolnutí záběrů, přechod přes bílou a černou, …
13. Vkládání hudby a grafiky - Využití zvukové a grafické knihovny.
14. Titulky - Vkládání titulků, využití šablon titulků.
15. Export videa - Vhodný formát pro export, jak exportovat pouze zvuk. Nastavení kvality rozlišení.
16. Rekapitulace - Přidání souborů do programu. Výběr použitelných částí a umístění na časovou osu. Efekty a nástroje pro úpravu videí. Funkce stopek. Přechodové efekty mezi klipy. Rozstřižení videa. Přidání hudby, grafiky a textu. Export videa - renderování. Jak na konzultaci problému zdarma.

Co vše dostaneš

  • videotutoriály o střihu videa,
  • certifikát o absolvování kurzu,
  • garanci vrácení peněz do 14 dní v případě nespokojenosti.

Seznam kapitol

Adobe Premiere Elements
Intro do online kurzu
1. Úvod
2. Představení programu
3. Klávesové zkratky
4. Práce na časové ose
5. Práce na časové ose 2
6. Práce se zvukem
7. Práce se zvukem 2
8. Kontextové nabídky
9. Panel funkcí
10. Panel nástrojů
11. Efekty
12. Video přechody a prolnutí zvuku
13. Vkládání hudby a grafiky
14. Titulky
15. Export videa
16. Rekapitulace

Online kurz Adobe Premiere Elements je možné