Kurz fotografování pro pokročilé

7h 12m 19s
Čas
59
Kapitol
970
Studentů
5.0
Hodnocení
Mírně pokročilý
Level
slovenský
Jazyk kurzu

Popis online kurzu fotografie

V tomto online kurzu fotografování pro pokročilé se naučíš hodně o světle. A ty už možná tušíš, že právě světlo rozhodne o atraktivitě tvé fotografie. Zvládni dokonalý portrét s bleskem i v ateliéru a objev jaké to je fotografovat glamour. Tento kurz fotografie pro pokročilé tě naučí, jak se posunout ve focení na vyšší level. V kurzu na tebe čekají desítky profesionálně zpracovaných videotutoriálů, pomocí kterých se krok za krokem naučíš pokročilé techniky fotografování z pohodlí domova. Fotokurz obsahuje tato témata:

Jak fotit se systémovým bleskem

Pokud jsi fotograf a bereš focení opravdu vážně, dříve či později se dostaneš do situace, kdy jsou světelné podmínky na scéně nad možnostmi tvé zrcadlovky. Focení s bleskem je typicky vhodné v podmínkách, kdy je světla nedostatek. Velmi dobře však poslouží i v případech, kdy chceš jen vylepšit světelné podmínky na scéně pro tvůj fotografický či kreativní záměr. V této části online kurzu fotografování ti jednoduše vysvětlíme, jak fotografovat pomocí systémového blesku. V jednotlivých lekcích se budeš postupně seznamovat s praktickými možnostmi využití přímo při focení. Pokud chceš mít hezké fotografie a zároveň dokonalou technickou kvalitu, považuj foto kurzy s tímto tématem za povinnou jízdu.


Techniky svícení se systémovým bleskem

Nesprávné použití systémového blesku má vždy nepříznivý dopad na naše fotografování. Jak odhadnout situaci a jak tomu přizpůsobit nastavení zrcadlovky? Pokud ses už seznámil se základy práce se systémovým bleskem, je načase je přenést do praxe. Přesvědčíme tě, že jeho využití je možné všude. Stačí, když dodržíš několik základních pravidel a budeš všímavý vůči svému okolí. Určitě si podívej tuto část online fotokurzu a naučíš se jak fotit s tímto skvělým pomocníkem. Zlepšíš tak své výsledné fotografie k nepoznání. S jediným bleskem v brašně se budeš cítit jako fotograf ve fotoateliéru. Tato část online kurzu navazuje na kurz Jak fotit se systémovým bleskem. Pokud chceš ve focení postoupit o další level výše, rozšiř své znalosti o práci s bleskem. Dozvíš se i další zajímavé postupy pro práci s bleskem v interiéru, ukážeme si možnosti jak se neomezovat a využít blesk i venku a dostaneš sérii zajímavých foto tipů, které výborně fungují při práci s bleskem mimo patice tvé zrcadlovky.

Jak fotit portrét v ateliéru

Práce se světlem patří k vůbec nejkreativnější nástrojem ve světě fotografie. Dají se jím vyjádřit pocity, nálada nebo dostat do fotky požadovanou atmosféru a tak portrétu dodat jedinečnost. Aby se ti toto cíleně dařilo, je nezbytné znát základní chování světla a možnosti jak jej ovlivnit. Na těchto získaných poznatcích budeme dále stavět. V této části online kurzu fotografování si popíšeme tradiční způsoby svícení, jaké se dají na portrét aplikovat. Pokud i tebe láká představa dokonalé portrétní fotografie, tento fotokurz ti na cestě k ní poskytne potřebný základ.


Jak fotit beauty portrét

Každý fotograf ať portrétu, módy, nebo i reportáže, časem dospěje k tomu, že hledá způsoby, jakými by zdokonalil své fotografie a odlišil je od ostatních. Jedním z možných technických a formálních způsobů zlepšení práce fotografa je využívat fotoateliér. Chceš se naučit tvořit dokonalé portréty jako z obálky časopisu a osvojit si práci ve fotostudiu? V tomto online fotokurz ti odhalíme mnoho tipů a postupů právě na toto téma.

Light painting a športovní fotografie

Experimentování se světlem patří obecně k osvědčeným způsobem, jak tvořit zajímavé fotografie. Využití a fanoušky tohoto typu fotografie najdeme v mnoha žánrech, od reklamní až po uměleckou fotografii. Pokud pochopíme základní principy, budeme omezení už jen svou vlastní fantazií, čehož důkazem je i tento fotokurz. Najdeš v něm propojení sportovní fotografie s technikou light painting-u a dozvíš se, jaké třeba při focení překonat úskalí a na jakou výbavu kromě zrcadlovky určitě nezapomenout. Nech se inspirovat pro tvé vlastní krásné a tvůrčí fotografické projekty.

Boudoir a glamour fotografie

Fotografie s mírným nádechem erotiky, krásy i tajemna potěší ne jedno oko diváka. Aby si vytvářel perfektní fotografie ve stylu glamour nebo Boudoir, je třeba ovládat sérii základních pravidel. Tento fotokurz ti odhalí nejedno tajemství, dodá sebedůvěru a jistotu, která se ti při focení tohoto žánru určitě sejde.

Co všechno dostaneš

  • 7 hodin kvalitních profesionálních videotutoriálů
  • desítky videí
  • garance vrácení peněz v případě, že s kurzem nebudeš spokojený
  • certifikát o absolvování online kurzu
Online kurz Kurz fotografování pro pokročilé je možné

Seznam kapitol

01 Základy fotenia so systémovým bleskom
Spôsoby merania expozície a expozičné stratégie
Možnosti stanovenia korektnej expozície
Možnosti stanovenia korektnej expozície detailne
Blesk a jeho úloha v roli svetla
Pridávanie blesku do existujúceho prirodzeného osvetlenia
Fotografovanie s modifikátorom svetla
Posuňte sa ďalej
02 Techniky svietenia so systémovým bleskom
Redukovanie kontrastu pri svetle z okna
Pridávanie blesku k prirodzenému svetlu
Blesk odrazom
Modifikátory
Dramatické svietenie na fotografii
Experimentujeme so zrkadlom
Pozor na časté chyby
Blesk odrazom v praxi
Blesk v mixe so žiarovkami
Ako nasvietiť rovnomerne popredie aj pozadie
Práca s bleskom vonku
Fotíme pri ostrom slnečnom svetle
Blesk mimo paetice fotoaparátu
03 Ako fotiť portrét v ateliéri
Difúzia vs mäkkosť
Práca s dáždnikom
Softbox
Smerovanie softboxu
Pozadie a odrazná plocha
Tradičné štýly svietenia portrétu: bočné svietenie
Tradičné štýly svietenia portrétu: predné svietenie
Tradičné štýly svietenia portrétu: rembrandt
04 Ako fotiť beauty portrét
Fotoateliér - pripravujeme sa na fotenie
Stanovenie expozície
Začíname fotografovať
Ako vylepšiť váš portrét
Pracujeme s výrazom
05 Light painting a športová fotografia
Scéna, kde budeme fotografovať
Svietenie
Fotografujeme
Úprava fotky
06 Boudoir a glamour fotografia
Základy boudoir fotografie
5 základných krokov k lepšej fotke
Pózovanie modelky
Nastavenie zrkadlovky
Fotografovanie profilu
Zdroj svetla na pozadí fotografie
Fotografujeme romantickú scénu
07 Príbeh fotografie
Retuš pozadia
Jednoduché pravidlá pózovania
Prirodzené svetlo v interiéri
Predvídanie príležitostí
Objekt v pohybe
Ako vyvolať emóciu
Pózovanie dvojice
Bozkávanie a reflexia
Schovaj, orež alebo nefoť
Úprava HighKey
Panning
Keď na farbách záleží

Hodnocení kurzu

Kurz fotografování pro pokročilé

Díky moc za skvělý kurz a velké množství tipů. Osvojit si alespoň část technik, které využiju, bude ještě dlouhá ale zábavná cesta.

Petr H.
Daniel Ferenčík
Fotografia, video