Tvorba podcastů

1h 50m 35s
Čas
7
Kapitol
276
Studentů
4.3
Hodnocení
Začátečník
Level
slovenský
Jazyk kurzu

Popis online kurzu

V tomto kurzu se společně naučíme jak jednoduše, a hlavně kvalitně nahrát a zpracovat svůj první podcast. V úvodu si řekneme, na co všechno je potřeba při tvorbě podcastů myslet, ukážeme si, jak odhlučnit a připravit místnost na nahrávání, řekneme si o rozdílech mezi rekordéry a otestujeme mikrofony. Po úvodu do celé oblasti podcastů přejdeme k samotnému nahrávání, masteringu a nakonec střihu. A abyste svůj podcast mohli dostat do světa, ukážeme si, jak ho nahrát na streamovací služby.

Co se naučíš

  1. Koncept – Plánování: V úvodu je důležité definovat si jednotlivé kroky tvorby podcastu. Co k nim patří a na co všechno je třeba myslet, vám přiblíží Simona Lastovecká – head of creative and social media v Promiseo.
  2. Příprava: Nezapomínejte, že podcast musí obsahovat cover fotku a intro znělku. Jak si je připravit si ukážeme v této části, zároveň si vyzkoušíme různé mikrofony a nebudou chybět ani různé tipy a triky.
  3. Předprodukce: Jak by mohla vypadat odhlučněná místnost, jaký rekordér a nahrávací stanici používat? Třetí díl vám odpoví i na tyto otázky.
  4. Produkce a mastering: Nahráváme a masterujeme naši nahrávku tak, aby byla dobře připravena pro náš střih.
  5. Postprodukce: Střih a finalizace podcastu jsou nesmírně důležité. Stejně také intro a outro, či předělování myšlenek zvukovými efekty. Celá tato část se bude věnovat právě těmto věcem.
  6. Go Live: Podcast máme hotový a nyní je třeba ho rozdistribuovat. Jak na to? Social media specialista v Promiseo – Róbert Potoma vám ukáže, jak dostat váš podcast na streamovací platformy a jak zasáhnout co největší skupinu lidí.

Co všechno dostaneš

  • videotutoriály o tvorbě podcastů,
  • certifikát o absolvovaní kurzu,
  • moderované diskusní fórum,
  • garance vrácení peněz do 14 dnů v případě nespokojenosti.
Online kurz Tvorba podcastů je možné

Seznam kapitol

Tvorba podcastov
2. Koncept - naplánovanie podcastu
3. Príprava podcastu
4. Predprodukcia
5. Produkcia a mastering
6. Postprodukcia
7. Go Live!

Hodnocení kurzu

Soňa P.
Tvorba podcastů

Taktéž hodnotím tento kurz jako vstup do tohoto světa. Co se týká kvality kurzu, hodně mi vadil podkres hudby na pozadí. Vzhledem k tomu, že tento kurz by neměl být "podcastem" měl by být vytvořen tak, aby bylo možné poslechnout úpravy čistě a jasně v Auditionu, což podkres znemožňuje. Věřím, že pokud bude následovat nějaký pokročilý kurz, bude toto vylepšeno.

Jiří S.

Pozri aj tieto kurzy

Juraj Kušnír
audio-video maker