Úvod do IT bezpečnosti

1h 58m 1s
Čas
15
Kapitol
699
Studentů
5.0
Hodnocení
Začátečník
Level
český
Jazyk kurzu

Popis online kurzu

Tento online kurz kybernetické bezpečnosti by měl absolvovat každý uživatel počítače, mobilu či tabletu. Lidskou formou Vás zasvětím do základů IT bezpečnosti, seznámím Vás s riziky, která na Vás v digitálním světě čekají a samozřejmě poradím, jak se jim vyhnout. 

V školení kybernetické bezpečnosti si probereme hackerské techniky, abyste viděli, jak je pro útočníky jednoduché je použít a Vy se naučíte, jak se jim bránit. Kurz je rozdělen do několika částí, podle problémů, se kterými se běžná česká domácnost či firma setkává. 

🎣 Phishingovým útokem si Vás už nikdo nezaháčkuje. Budete vědět, jak poznat nejen falešné kampaně od falešných veteránů, ale naučíte se poznat i cílený podvodný e-mail. 

🔐 Vytvoření silného hesla není raketová věda, ale bohužel se stále najde mnoho lidí, kteří používají jedno heslo ke všem službám. Naučíte se vše o heslech, způsobech jejich krádeže i proč si hesla neukládat v prohlížeči. 

🕵️‍♂️ Řekneme si, jak používat sociální sítě obezřetně, které fotky není vhodné sdílet veřejně a povíme si i o ochraně soukromí našich dětí a nejbližších. Také se naučíte, jak zabezpečit svou chytrou domácnost, router či IoT a na co si dávat pozor v cizích sítích. 

📱 Mobilní telefon či tablet je často přenosná kancelář a kombinuje náš pracovní i soukromý život. Na rozdíl od počítačů, zabezpečení těchto zařízení mnoho uživatelů stále neřeší. Nepatříte náhodou mezi ně? 

🛡️ Řekneme si něco o tom, co dokáže malware, proč používat a co zvládne antivirový program a na co už je krátký, a také jak chránit svá další zařízení. Dostanete také pár tipů na programy, které lze k ochraně či zabezpečení použít. 

💳 Platby on-line jsou trendem nejen kolem Vánoc. Na co si dát pozor, jak poznat podvodný e-shop i hacknutý bankomat, to je jen malý výčet toho, co se naučíte rozpoznat a ohlídat. 

Co všechno dostaneš

  • kvalitní videotutoriály o IT bezpečnosti,
  • certifikát o absolvování kurzu,
  • moderované diskusní fórum,
  • garance vrácení peněz do 14 dnů v případě nespokojenosti s kurzem.
Online kurz Úvod do IT bezpečnosti je možné

Seznam kapitol

Vektory šíření a zranitelnosti systémů
Hrozby v e-mailech, zranitelnosti systémů
Phishing a podvodné kampaně
Phishing
Podvodné kampaně
Hesla a vše kolem
Jak na bezpečná hesla
Slovníkové útoky a vícefaktorové ověřování
Sociální inženýrství a hoaxy
Sociální inženýrství a hoaxy
Bezpečnost nejen on-line plateb
Ransomware a další malware
Malware
Ransomware a boj proti malware
Bezpečnost mobilních zařízení a IoT
Mobily a tablety
Bezpečnost v sítích
Porty, IoT a ochrana soukromí
Šifrování a zálohování

Hodnocení kurzu

Pozri aj tieto kurzy