Nebo objednat jen tento kurz za 1 599,00 Kč

C++ Elementary (pro začátečníky)

4h 44m 42s
Čas
15
Kapitol
1 000
Studentů
4.1
Hodnocení
Začátečník
Level
slovenský
Jazyk kurzu

Popis online kurzu

Kurz C ++ Elementary je online kurz určený pro každého, kdo chce začít programovat, nebo alespoň pro toho, kdo se chce učit výše zmíněné programovací jazyky, mezi které patří i jazyk C++. Programování v jazyce C++ je náročnější, proto to nelze shrnout v jednom online kurzu. Z toho důvodu pro tebe připravujeme i další kurzy jazyka C++, které na sebe budou postupně navazovat.

Jazyk C++ je stále velmi populárním jazykem. Od doby, kdy byly publikovány první standardy jazyka C++, se velmi rychle posunul na top pozice a tam si drží dlouhodobě stejnou linii. V oblasti vyšších programovacích jazyků mu dobře konkuruje pouze jazyk Java. C++ je jazyk objektově orientovaný, který podporuje sekvenční, procedurální i generické programování. Mezi jeho přednosti patří výkonný kompilátor, rychle spustitelný a snadno udržovatelný kód.

Tento jazyk je součástí každého studia, které je zaměřeno na informační technologie. Učí se i na jiných oborech technického zaměření. Používá se v oblasti ekonomiky, vidění počítače, v počítačové grafice, počítačových hrách, vestavěných systémech, komunikačních systémech, také v automatizaci a robotice.

Jazyk C++ pro tebe bude přínosem. Může se stát dokonce tvým hlavním programovacím jazykem. Myslím si, že každý dobrý programátor by měl znát alespoň jeden vyšší programovací jazyk, ne-li dokonce více. Tento kurz se snaží dívat na problematiku od základů a velmi detailně, proto nebudeš litovat, že jsi ho absolvoval.

Pro koho je online kurz určený

Pro všechny, kteří chtějí začít programovat. I pro ty, kteří nemají žádné předchozí zkušenosti. Dokonce i pro ty, kteří nemají vůbec IT nebo jiné technické vzdělání. V kurzu se dozvíš mnoho důležitých a zajímavých věcí nejen z oblasti jazyka C++, ale obecně z programování a matematiky.

Co všechno dostaneš

  • 15 kapitol ve formě video tutoriálů včetně intra a outra, se kterými jsem si dal pořádnou práci,
  • prezentaci ke každé kapitole, kde jsou vždy příklady a podrobné poznámky na závěr,
  • diskusní fórum, ve kterém zodpovídám na tvé otázky,
  • certifikát o absolvovaní kurzu,
  • garance vrácení peněz do 14 dnů v případě nespokojenosti s kurzem.
Online kurz C++ Elementary (pro začátečníky) je možné

Seznam kapitol

Úvod do kurzu C++
Intro
Dostupné len po zakúpení prístupu
1. Úvod do jazyka C++
Dostupné len po zakúpení prístupu
2. Funkcia main() a niektoré direktívy preprocesora
Dostupné len po zakúpení prístupu
3. Preprocesor, kompilátor a linker
Dostupné len po zakúpení prístupu
4. Rozdelenie údajových typov
Dostupné len po zakúpení prístupu
5. Rozdelenie údajových typov - príklad
Dostupné len po zakúpení prístupu
6. Objekty cout, cin, trieda string a manipulátory
Dostupné len po zakúpení prístupu
7. Základy číselných sústav (dekadická a binárna)
Dostupné len po zakúpení prístupu
8. Základy číselných sústav (hexadecimálna, oktalová, iná)
Dostupné len po zakúpení prístupu
9. Integrálne dátové typy (char, short, int, long)
Dostupné len po zakúpení prístupu
10. Rozdelenie operátorov, L a P hodnoty
Dostupné len po zakúpení prístupu
11. Operátor priradenia, aritmetické operátory
Dostupné len po zakúpení prístupu
12. Údajové typy pre reprezentáciu čísel v pohyblivej rádovej čiarke a typy pre reprezentáciu znakov
Dostupné len po zakúpení prístupu
13. Relačné a logické operátory, ternárny operátor
Dostupné len po zakúpení prístupu
Outro
Dostupné len po zakúpení prístupu

Hodnocení kurzu

C++ Elementary (pro začátečníky)

Souhlasím s většinou zde uvedených hodnocení a to jak kladných, tak i některých záporných. Jsme jen lidi a vždy se to dá vylepšit (resp. věřím tomu, že pan Šurka další kurzy bude dělat ještě lepší než je tento :-) ). Jak už zde někdo jiný také psal - hezky jsem si při tom zopakoval základy C++ (a částečně vlastně i jazyka C) - díky. Co mi osobně přišlo rozhodně dobré je, že kurz je nahrán s douboru audio kvalitou (nízký šum či hluky v pozadí) a hlavně neobsahuje (jako některé jiné IT kurzy např. na YouTube) žádnou hudbu v pozadí tzv. 'podkres'! Pokud si posluchač chce k výkladu pustit ještě nějakou hudbu navíc - tak prosím - máme svobodu a demokracii, tak ať si to poslouchá jak chce, ale pokud tam už sám autor přimíchá ještě něco navíc, tak pak jako posluchač už nemám žádnou šanci ten 'rušivý balast navíc' jakkoliv vypnout či potlačit. Bohužel ale musím taky dát za pravdu posluchačům co si stěžovali ma malé písmo v ukázkách zdrojového textu programu(-ů) či přímo v MS VS IDE. Chápu, že když chcete do jedné obrazovky (tzv. slide) v .PDF prezentaci dát naráz co nejvíc ukázek, tak to není lehké udělat, ale rozhodně se přimlouvám za zvětšení písma v editoru v IDE + možná taky trochu zvětšit písmo i v konzoli (Příkazovém řádku), kam daný program vypisuje své výsledky/hlášení. Už nejsem nejmladší a rád své oči trochu 'šetřím'. :-) Co se týče černého versus bílého pozadí textu programu, tak to je samozřejmě individuální věc. Nevím jak Vy či ostatní posluchači (resp. diváci), ale osobně/subjektivně se mi zdá, že kombinace černého pozadí a bílého - či řekněme světlého - písma je lepší/vhodnější pro staré CRT monitory, kdežto na současných (moderních) LCD displejích se (mi) líp čte naopak kombinace bílého pozadí a černého písma - přijde mi, že pak jsou jednotlivé 'tahy' či čáry písmen jaski silnější/tlustší a tím pádem i lépe čitelné. To je vše - ještě 1x díky za kurz a držím palce do další práce / kurzů! :-) Pavel G.

Pavel G.

Pozri aj tieto kurzy