Ostatní

Skillmea kariéra: Ruby on Rails developer

Marián Kristeľ
29.07.2022
1 minuta čtení
Skillmea je kariérní platforma, kterou využívá přes 50.000 uživatelů z řad firem, škol nebo státních institucí. Jsme největší poskytovatel online vzdělávání na SK/CZ trhu a plánujeme brzy posunout projekt ještě dále.

Rozšiřujeme tým o nové lidi, kteří nám pomohou s vývojem kariérní platformy Skillmea.com, kterou chceme oslovit globální trh. Dlouhodobá spolupráce, projekt s vysokým růstovým potenciálem, moderní technologie, možnost ovlivňovat věci od začátku.

Náplň práce, pravomoci a odpovědnosti:
  • vývoj softwaru ve frameworku Ruby On Rails 7 a Hotwire
  • zkušenosti s ViewComponent gemem výhodou
  • zkušenosti s Javascriptem výhodou (používáme Stimulus, AlpineJS)
  • zkušenosti s Tailwind CSS výhodou

Zaměstnanecké výhody, benefity
  • práce na projektu s vysokým růstovým potenciálem
  • nejmodernější technologie
  • ESOP, zaměstnanecké akce
  • práce remote, nebo ve špičkových officech Bratislava/Praha
  • vzdělávání, konference, mentoring

Požadavky na zaměstnance
  • Ruby on Rails - pokročilý
  • Ruby - pokročilý
  • Počet let praxe: min. 2

Osobnostní předpoklady a dovednosti
  • proaktivní
  • precizní
  • učenlivý
  • orientovaný na výsledky

Těšíme se na všechny kandidáty a rádi dáme zpětnou vazbu.
Mám na starosti marketing a operations v Skillmea | (spolu)organizujem programátorský workshop Rails Girls Bratislava | ambasádor EU Code Week na Slovensku

Mohlo by tě zajímat

Skillmea kariéra: Manažer(ka) vzdělávání
Ostatní
27.05.2022

Skillmea je kariérní portál zaměřený na vzdělávání, které probíhá primárně online. Cílem je předat účastníkům dovednosti, které budou umět uplatnit v praxi.   Právě na přípravu a organizaci vzdělávacích aktivit hledáme posilu do týmu na pozici Manažer vzdělávání.   Co je náplní práce: • Vyhledávání nových instruktorů • Příprava nových kurzů • Dohadování partnerství • Spolupráce na propagaci a prodeji kurzů • Reportování výsledků v pravidelném čase Co požadujeme: • Výborné komunikační a prezentační schopnosti • Nadšení pro vzdělávání a rozvoj • Přehled na trhu vzdělávání • Organizovanost, samostatnost • Schopnost dotahovat věci do konce  Co nabízíme: • Zajímavou práci na smysluplném projektu • Podporu celého týmu (marketing, IT, operations) • Dlouhodobou perspektivu • Možnost pracovat remote (nebo office Praha) • Různé možnosti růstu a rozvoje v rámci firmy • Další benefity (gym, kantína, pitný režim apod.) Naším prvořadým cílem je posunout naše uživatele vpřed. Pokud tě baví vzdělávání, rád(a) pracuješ na sobě, ozvi se nám na kariera@skillmea.cz.
Front-end developer (Tailwind)
Ostatní
24.05.2022

Skillmea je kariérní portál zaměřený na vzdělávání, které probíhá primárně online. K tomu, aby vše dobře fungovalo, vyvíjíme vlastní platformu, se kterou máme globální ambice.   Aktuálně hledáme posilu do týmu na pozici Front-end developera.   Co požadujeme: • zkušenosti s vývojem front-endu min. 2 roky, • znalost Tailwind podmínkou, • samostatnost, spolehlivost, preciznost, • zkušenosti s vytvářením designových systémů výhodou. Co nabízíme: • zajímavou práci na smysluplném projektu, • dlouhodobou perspektivu, • full-remote work (nebo office Praha/Praha, volba je na tobě), • různé možnosti růstu a rozvoje v rámci firmy, • další benefity (gym, kantína, pitný režim apod.)   Naším prvořadým cílem je posunout naše uživatele vpřed. Pokud Ttě baví vzdělávání, rád pracuješ na sobě, ozvi se nám na kariera@skillmea.cz.
Co jsou hard skills (tvrdé dovednosti)?
Ostatní
10.01.2022
Skillmea

Evropský technologický (softwarový) průmysl roste 5x rychleji než zbytek evropského hospodářství z hlediska hrubé přidané hodnoty. Očekává se, že tempo růstu bude na úrovni 4-5% ročně do roku 2030. Chcete-li vstoupit na tento prosperující trh práce, musíte mít ty správné tvrdé dovednosti (hard skills). Stejně důležité je i naučit se, jak je nechat vyniknout ve vašem životopisu a nebo při pohovoru. Tvrdé dovednosti jsou dovednosti získané školeními nebo vzděláváním, které jsou potřebné k dokončení nějakého úkolu nebo zadání. Těmito dovednostmi mohou být technické znalosti nebo schopnosti, které jsou snadno definovány a měřitelné. Mezi příklady nejžádanějších tvrdých dovedností patří následující, rozdělené do kategorií: • komunikační schopnosti • copywriting • znalost cizích jazyků • zpracování textu • různé formy digitální komunikace • počítačové technologie • různé programovací jazyky • Microsoft Office programy (Excel, Word, Outlook, PowerPoint, Access) • marketing, sociální média • designérské programy (Adobe balíček, Sketch, Figma) • datová analýza • data science • databáze • vizualizace dat • webová analytika Mezi tvrdé dovednosti patří tedy i znalost technických nástrojů potřebných ke splnění různých úkolů, jako je programování, navrhování softwarových řešení nebo používání technologií, jako jsou zařízení kybernetické bezpečnosti a nástroje pro správu databází. V tomto článku budeme mít pod pojmem tvrdé dovednosti na mysli zejména různé IT a počítačové dovednosti.[Image] Jak ukázat tvrdé dovednosti ve svém životopisu Ukázání vašich tvrdých dovedností ve vašem životopisu musí být provedeno precizně a s rozvahou. Nechcete jen jednoduše jmenovat, co umíte udělat, protože to může snížit hodnotu vašich schopností. Nejlepší je vložit své tvrdé dovednosti do krátkých prohlášení nebo frází, které obvykle začínají slovesy. Například do CV nenapíšete "Znalost JavaScriptu", ale lepší je napsat "Programování nástrojů generujících příjmy pomocí JavaScriptu". Tímto způsobem ukážete svoji dovednost s JavaScriptem a schopnost využít jej ve prospěch firmy, vašeho budoucího zaměstnavatele. Ve svém životopisu uveďte tvrdé dovednosti v sekci dovedností, která jasně definuje každou dovednost. V mnoha případech může být nejlépe zdůraznit své hard skills ve svém životopisu vícekrát. Můžete toho dosáhnout dvěma způsoby: 1. Klíčové tvrdé dovednosti můžete zmínit vícekrát tak, že je zakomponujete do popisů práce, které jste dělali v jiných zaměstnáních nebo při práci na projektech ve svém portfoliu. 2. Můžete se rozhodnout uvést je v sekci „Dovednosti“ ve svém životopisu, což může být užitečné, pokud si jej zaměstnavatel rychle přečte. Do motivačního dopisu i životopisu byste měli zahrnout své relevantní tvrdé dovednosti, abyste se ujistili, že si jich všimnou potenciální zaměstnavatelé. V motivačním dopise si vyberte dvě nebo tři tvrdé dovednosti, které zmíníte a uveďte příklad toho, jak jste každou z nich používali ve svých předchozích zaměstnáních. Jak ukázat své tvrdé dovednosti během pohovoru Když se účastníte pohovoru, existuje několik způsobů, jak můžete prokázat své tvrdé dovednosti a jejich ovládání. Jedním ze způsobů je fyzicky ukázat svou schopnost provádět tvrdou dovednost HR pracovníkovi. Například, pokud úloha vyžaduje, abyste napsali určitý počet slov za minutu, můžete být požádáni, abyste se zúčastnili testu na psaní. Během procesu pohovoru buďte připraveni prokázat všechny tvrdé dovednosti, které jste uvedli ve svém životopisu. Proto je dobré si je nevymýšlet. Kromě toho můžete být požádáni, abyste poskytli podrobnosti o tom, kdy jste v minulosti použili tyto tvrdé dovednosti. Před pohovorem si promyslete alespoň jeden příklad pro každou relevantní tvrdou dovednost, která souvisí s prací, o kterou jste se ucházeli. Během procesu pohovoru se vyhněte tomu, aby to znělo, jako kdybyste četli přímo ze svého životopisu – takže když diskutujete o svých tvrdých dovednostech, popište je přirozeně. Nejlepší způsob, jak to udělat, je použít příklady, které ilustrují, jak jste je použili k řešení klíčových problémů v předchozím zaměstnání. Jak předvést své hard skills během technického interview Technický pohovor je skvělou příležitostí k procvičení svých tvrdých dovedností, protože budete mít za úkol vyřešit nějaký problém pomocí technologie. Co jsou technické pohovory? Technické pohovory se obvykle uskutečňují po úvodním pohovoru a pro vašeho potenciálního zaměstnavatele je to možnost, že vás uvidí přímo v akci při řešení technického problému i při komunikování svých řešení. Předmětem technického interview může být obecný úkol, který můžete vyřešit pomocí výběru nástrojů, nebo to může být něco specifického týkající se vaší budoucí pracovní pozice. Čas ukázat své hard skills je ihned po zveřejnění úkolu nebo dotazy. Dovednost, kterou používáte, si můžete zapsat na tabuli nebo začít tím, že nahlas řeknete, jaké nástroje byste použili. Na naší platformě umíte získat mnohé tvrdé dovednosti, které vám pomohou při získání nového nebo lepšího zaměstnání. Přihlaste se do kurzů a pak určitě jděte s kůží na trh a hlaste se na pozice, jděte na pohovory a nakonec si nové vytoužené zaměstnání v IT najdete.

Nezmeškej info o nových kurzech a speciálních nabídkách