Zpět na blog
Vzdělávání

Marek Chrenko - nový lektor v Skillmea

Skillmea
20.12.2016
4 minuty čtení
Marek Chrenko - nový lektor v Skillmea
Marek  je bývalý programátor, který se v současnosti věnuje grafice a webdesignu. K programování a web stránkám se dostal už na střední škole a takovýmto způsobem si přivydělával, dokud neskončil školu a nenastoupil do zaměstnání. Momentálně žije na „volné noze“ a zabývá se grafikou a tvorbou videí.

Při své práci pronikl do „pozadí“ fungování nejnovějších programů a rozhodl se, že pomůže začátečníkům v chápání fungování programů nikoli na teoretické rovině, ale hlavně v praktické.. tak aby tyto znalosti mohly využít ve své práci! 

Přečti si rozhovor s Markem a pokud tě něco zajímá, napiš svůj dotaz do komentáře.


Marku, jak ses stal grafickým designérem? 

Ještě na střední škole jsem dělal webstránky pro klienty, takže když jsem se chtěl pochlubit svojí robotu, tak musely ty weby i nějak vypadat. Tedy jsem se musel naučit i trošku tomu designu a pak to už šlo :) Důležité je neusnout na vavřínech a stále se učit. Trénovat, trénovat, trénovat. Nikdy nic nebude dokonalé, ale dá se alespoň přiblížit k dokonalosti tréninkem. A já jsem se snažil toho držet. Trénoval jsem různé postupy, některé byly dobré, některé ne.. Všechno je o testování a pak to člověk jako kdyby chytí do ruky. Kdysi bych neřekl že ze mě bude grafik, designér ale někde hluboko v sobě má člověk v sobě zákódovaný ten smysl pro design.. jen to je třeba vzbudit :)


Jak bys popsal svůj přístup k designu? Kdo nebo co tě nejvíce ovlivnilo nebo ovlivňuje?

Přístup? Už jak jsem zmínil výše, snažím se trénovat. Řeknu to na rovinu.. nemaluji na výkresy, necítím k tomu vztah. Ale tak jak se to mluví o papíře že snese všechno.. i počítač snese všechno, takže moje hrací hřiště je paleta nástrojů a otevřený dokument většinou ve Photoshopu. Řídím se pravidlem, že v jednoduchosti je krása a snažím se to odrážet ve svém přístupu k designování, grafice. Kdo mě nejvíce ovlivňuje? Všem známá firma Apple. Opět .. v jednoduchosti je krása :) 


Co je podle tebe tvou nejsilnější designérskou stránkou a jak jsi tuto dovednost zlepšoval v posledních letech?

Představivost / fantazie – když člověk nemá představivost, nevidí ve své mysli výsledek toho co má vytvořit, jen těžko se bude umět realizovat. Na jakých projektech nejraději pracuješ? Tam kde mám hlavní slovo: D Ale ne.. Nejlepší je když člověk má v hlavě už přibližnou představu co chce.. pak je práce jednoduchá. 


I toto se naučíš v online kurzu od Marka


Jaký je tvůj názor na specializaci vs. zobecňování? 

Obě jsou super. Ale pro profesionální práci je nezbytná specializace. Nemůžete být profesionál když máte jen všeobecné vzdělání k danému tématu. Je nutné se v tom trošku „povrtat“. Když chce mít člověk přehled, je důležité zobecnění. Specializace patří profesionálům :) Je lepší kopat jednu jámu do 100m hloubky než kopat deset jam do 10m hloubky.


Máš nějaké oblíbené nástroje, tooly, které ti usnadňují práci? 

Photoshop :) 


Co bys doporučil začínajícím grafikům (designérům), jak mohou nastartovat svoji kariéru? 

Udělejte si přehled a zjistěte, k čemu máte největší vztah a poté ten směr zdokonalujte a pracujte na tom. Prostě trénovat, trénovat, trénovat. Ještě malá rada.. napodobujte to, co už je vytvořeno, co vidíte v reálném životě a to se snažte vytvořit svépomocí.


Marek udělal spolu s námi  online kurz Photoshopu , ve kterém ovládneš úpravu fotografií od úplných základů až po pokročilé techniky. Informace o tomto online kurzu najdeš na  našem webu .
Skillmea
🥇 Sme jednotka v online vzdelávaní na Slovensku.
Na našom webe nájdeš viac ako 300 rôznych videokurzov z oblastí ako programovanie, tvorba hier, testovanie softwaru, grafika, UX dizajn, online marketing, MS Office a pod. 
Vyber si kurz, ktorý ťa posunie vpred ⏩

Mohlo by tě zajímat

Zpět na kurzy!
Vzdělávání
06.09.2016
Skillmea

Zpět na kurzy!

Zpátky do školy! Reklamy s příchodem školního roku hrozící všem děckům jsme se rozhodli v Learn2Code zpříjemnit super zajímavými kurzy pro mladé nadějné programátory. I díky nám se vaše děcka mohou těšit na parádní mimoškolní aktivity. Naprogramovat si svého vlastního robota? Žádný problém! Připravili jsme zbrusu nový kurz s Ozoboty . Mají vlastní inteligenci, která je založena na náhodně generovaných rozhodnutích. Naprogramovat tohoto šikovníka může být velmi jednoduché, doslova tak, jak nakreslit čáry na papír. Nebo také složité pomocí Ozoblockly, kde budeme robota programovat přes příkazy. Sami jsme si vyzkoušeli, že s Ozoboty je kopec legrace, svého mini kamaráda si s sebou můžete vzít kamkoli. Na kurzu se velmi rádi uvidíme s děckami od 9 let a chceme připomenout, že dívky se nemusí stydět, každý si přijde na své! [Image] Hra Ozobot     [Image] Hra Ozobot Naší už klasikou i letos bude opět mimořádně zajímavý kurz v prostředí Scratch, které se nám osvědčilo i během letních táborů a děcka se nás na ně často se zájmem ptali. Kurz máme rozdělen na dvě úrovně a to Starter pro začátečníky ( Scratch Starter ), kteří v tomto prostředí ještě nepracovali a Scratch Lover pro pokročilejší, kteří si už nějakou tu mini hru naprogramovali. Kurz je přístupný téměř každému šikovníkovi, který umí už psát, číst a počítat, proto jsme určili hranici 9 let a náš vždy usmátý Ľuboš se na vás už teď těší! [Image] Lubošovy kurzy pro děti [Image] Luboš Jaroš Novým kurzem je také kurz tvorby mobilních aplikací v MIT App Inventor. Programovat budeme v prostředí, které se nápadně podobá Scratchu. Během 12 týdnů dohromady vytvoříme appky, které budou využívat detekci pohybu, přehrávat video nebo komunikovat s externími webovými službami. [Image] Kurz programování pro děti     [Image] Dětský programátorský kurz Poslední třešničkou na dortu, kterou jsme pro vaše dětičky upekli, je JavaScript games kurz , který je ale již určen pro ty větší. Budeme pracovat ve vyspělém jazyce, který používají i ti nejšikovnější profesionálové na internetu, při vývoji mobilních aplikací a her. Naše třešnička je však určena již starším, kterým nedělá problém kódy v JavaScriptu psát, věkovou hranici jsme posunuli proto na 10 let, ale určitě se není čeho bát, konečný výsledek vždy stojí za to, vždyť kdo by nechtěl mít v budoucnu svou vlastní hru ? Všechny podrobnosti o kurzech a datech naleznete na našem webu a my se už neumíme dočkat, kdy se s vámi uvidíme! ☺
Absolvujte naše kurzy přes RE-PAS a uhradí vám jejich úřad práce
Vzdělávání
07.01.2016
Skillmea

Absolvujte naše kurzy přes RE-PAS a uhradí vám jejich úřad práce

I v roce 2017 pokračují projekty RE-PAS a také novinka KOMPAS , díky kterým můžeš rekvalifikační kurz absolvovat zcela zdarma. Pokud jsi evidován na Úřadu práce , můžeš požádat o proplacení jakéhokoliv našeho kurzu a získáš jej zdarma. Dopředu neplatíš nic, po skončení kurzu nám Úřad práce proplatí částku za kurz. [Image] Co potřebuješ udělat, abys získal kurz přes RE-PAS nebo KOMPAS zdarma? Vyber si některý z našich kurzů: PREZENČNÍ KURZY (ve městech Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Žilina, Trnava) ONLINE KURZY  Následně u Úřadu práce podáš příslušnou žádost o proplacení kurzu. Potřebné tiskopisy žádosti o RE-PAS nebo KOPMAS ti předvyplníme a zašleme na tvou adresu. My pro tebe vyplníme: část B - Potvrzení poskytovatele požadované rekvalifikace. Emailem na info@https://skillmea.sk nám pošli své jméno, příjmení, adresu trvalého bydliště a telefonický kontakt a název kurzu, který chceš absolvovat. Obratem ti pošleme vyplněnou část B žádosti o RE-PAS nebo KOMPAS. Případně vyplň jednoduchý formulář na našem webu. Ty následně vyplníš: část A - Požadavek uchazeče o zaměstnání na rekvalifikaci Potenciální zaměstnavatel pro vás vyplní: část C - Potvrzení zaměstnavatele o předběžném příslibu přijetí do pracovního poměru - většina úřadů práce však tuto část nevyžaduje, informujte se prosím dopředu. Na co si dát pozor? Všechny dokumenty je třeba na Úřad práce doručit ve stanoveném termínu a žádost musí být u úřadu práce podána nejpozději 15 dní před termínem začátku kurzu. Během doby trvání kurzu se nesmí stát, že tě vyřadí z evidence uchazečů o zaměstnání. Je to samozřejmě možné, musíš však informovat Úřad i nás. Pokud jsi v minulosti podnikal (měl jsi založenou živnost nebo sro), je třeba na Úřadu práce doložit potvrzení, že nemáš podlužnosti vůči Sociální pojišťovně, zdravotním pojišťovnám, Daňovému úřadu nebo Inspektorátu práce. Co se stane po kurzu? Do 15 dnů po úspěšném absolvování kurzu musíš na Úřad práce doručit: • fakturu • certifikát o absolvování Tyto dokumenty od nás obdržíš a můžeš je ve stanoveném termínu předat na příslušném Úřadu práce. Máš dotazy nebo potřebuješ poradit? Kontaktuj nás emailem nebo telefonicky na čísle 0949 428 812 a rádi ti pomůžeme vyplnit žádost nebo odpovíme na tvé dotazy. Nezmeškej možnost získat kurz zdarma a požádej o RE-PAS nebo KOPMAS ještě dnes.
Programátorské kroužky Skillmea Kids
Vzdělávání
24.09.2015
Skillmea

Programátorské kroužky Skillmea Kids

Začátek školního roku vždy postaví rodiče před otázku: na jaké kroužky přihlásím své dítě letos? Možností je mnoho a výběr je složitý. Umělecká škola nebo nějaký sport? Určitě při výběru je třeba zvážit zejména přání dětí, co by rádi dělali oni. Žijeme v době, kdy děti moc rádi hrají nějaké počítačové hry, Xbox nebo Play Station. Právě proto přišla myšlenka, proč neorganizovat kroužek, na kterém si hry budou vytvářet sami? Naučí se je navrhnout a naprogramovat a při tom i logicky uvažovat a rozvíjet svoji kreativitu.[Image] První termín našeho kroužku  Scratch Starter  jsme otevřeli ve 21. září, první skupina už absolvovala svoji úvodní hodinu. Zatím se pouze seznamovali s programovacím prostředím  Scratch , který připomíná skládání stavebnic. Během 12 týdnů se děti naučí jak rozpohybovat a ovládat jednotlivé postavičky, jak vytvořit animovaný příběh is různými animacemi a zvukem. Programovací prostředí  Scratch  je vhodný prostředek k seberealizaci mladých lidí. Nejen, že se děti naučí logicky uvažovat, ale rozvíjejí také svoji kreativitu. Připravujeme i další moduly, jako například. Scratch pro pokročilé, tvorba mobilních aplikací v MIT App Inventor, tvorba her v Unity 3D a pod. Na naší  webstránce  máme zveřejněny další termíny kroužků, neváhejte přihlásit své děti. Zajímá vás něco? Napište svůj dotaz do komentáře.[Image]

Nezmeškej info o nových kurzech a speciálních nabídkách