Zpět na blog
Vzdělávání

Seznam 7 nejlepších alternatív ChatGPT

Skillmea
19.10.2023
12 minut čtení
Seznam 7 nejlepších alternatív ChatGPT
Od svého veřejného spuštění na konci roku 2022 získal ChatGPT obrovskou popularitu. Vyvinutý společností OpenAI, ChatGPT je pokročilý konverzační AI agent, který umí rozumět a generovat lidský text. Jeho široké možnosti uplatnění dělají ChatGPT nejrychleji rostoucí webovou aplikací. Za pouhé dva měsíce získal až 100 milionů uživatelů.

Máte-li zájem o hlubší porozumění potenciálu ChatGPT, doporučujeme prozkoumat náš kurz s názvem 'ChatGPT: snadno a rychle.' ChatGPT, považovaný za vedoucí generativní nástroj AI, však představuje pouze vrcholce ledovce. V dnešní éře revoluce v oblasti AI existuje mnoho dalších nástrojů nové generace, které stojí za pozornost. V následujícím seznamu vám představíme 7 z nejlepších alternativ k ChatGPT.

Argumenty pro využívání alternativ k ChatGPT

I když jsou přednosti ChatGPT nesporné, stále existuje několik důvodů pro zahrnutí jiných generativních systémů AI do vašeho portfolia:

  1. Přesnost ChatGPT. Navzdory svému úžasnému výkonu v široké škále případů použití není ChatGPT neprůstřelný. Jako každý jiný velký jazykový model (LLM), přesnost ChatGPT závisí na jeho tréninkových dat. Pokud jsou informace použité ke školení ChatGPT nepřesné, aktualizované nebo neobjektivní, může to vést k nesrovnalostem v odpovědích nebo generování textu.
  2. Nedostatek údajů v reálném čase. ChatGPT nemá přístup na internet (koncem září 2023 bylo oznámeno, že ChatGPT plus a Enterprise budou mít přístup na internet). To znamená, že nemůže poskytovat informace v reálném čase, jako jsou nejnovější zprávy nebo dnešní počasí. Je to proto, že ChatGPT je model zpracování jazyka, nikoli vyhledávací nástroj.
  3. Rozpočet. ChatGPT má bezplatnou verzu. Chcete-li využít potenciálu ChatGPT, OpenAI nabízí také prémiovou verzi s názvem ChatGPT Plus. Pro mnohé však může být prémiová verze příliš drahá.
  4. Důvěryhodnost a autentičnost. Jednou z největších stížností na ChatGPT je, že neposkytuje zdroje, poznámky pod čarou ani odkazy na informace, na kterých jsou založeny jeho odpovědi. To může být obzvláště problematické ve vědeckém nebo výzkumném kontextu.
  5. Dostupnost. Zpracování požadavků od milionů uživatelů současně může způsobit překročení kapacity ChatGPT, což vede k pomalému výkonu nebo dokonce nepřístupnosti služby, jak se již v minulosti stalo.
  6. Omezené informace o konkrétní doméně. ChatGPT byl vyškolen v obrovském textu z různých internetových zdrojů. Navzdory velkému množství informací má ChatGPT problémy při řešení specifických témat, takže je v těchto scénářích dost zbytečný.

Přehled top alternativ k ChatGPT

V této části naleznete náš seznam 7 nejlepších alternativ ChatGPT. Každý nástroj AI je doprovázen stručným popisem a jeho výhodami a nevýhodami.

1. Bing AI

ChatGPT, který byl vyvinut s podporou společnosti Microsoft, navázal na svůj úspěch tím, že se stal součástí vyhledávacího nástroje Bing od Microsoftu.

Bing, který je nyní poháněn GPT-4, novým modelem velkého jazyka nové generace (LLM), představuje výrazný pokrok oproti předchozímu GPT-3.5, který poháněl ChatGPT. Také se v něm nachází Dall-E 2, model pro konverzi textu na obrázky. To umožňuje Bingu reagovat na dotazy uživatelů nejen textem, ale i obrázky.

Hlavní výhodou Bingu je jeho schopnost poskytovat aktuální výsledky s citovanými zdroji, čímž zajišťuje důvěryhodnost informací. Bing je k dispozici zdarma, ale existuje omezený počet dotazů, které můžete během jedné relace provést, a někdy může docházet k pomalému načítání stránek. Stejně jako u každého jiného modelu velkého jazyka, i Bing může občas poskytovat nepřesné nebo zkreslené výsledky.
Bing AI
Bing AI

2. Google Bard


Bard, považovaný za hlavního rivala ChatGPT, je generativní nástroj AI vyvinutý společností Google. Nejnovější verze Bard je založena na modelu jazyka Google PaLM 2, který nabízí lepší výkon při uvažování, kódování a vícejazyčných schopnostech. Je vhodný pro kreativní úkoly, poskytuje citované zdroje a je dostupný zdarma.

Navzdory nejnovějším vylepšením je Google Bard stále v plenkách a poskytuje jen zlomek svého plného potenciálu. V nadcházejících verzích zahrne Bard do svých odpovědí multimodalitu, kombinování textu a obrázků. Stejně tak budete moci do výzev zahrnout obrázky. Také integrace Bard s dalšími nástroji Google, jako je Google Lens, slibuje neuvěřitelné výsledky.
Google Bard
Google Bard

3. Claude

Claude, vyvinutý společností Anthropic podporovanou společností Google, je asistent AI nové generace, který byl pečlivě navržen podle ústavních principů AI, aby bylo zajištěno, že bude poskytovat pouze užitečné, čestné a neškodné odpovědi.

V současnosti existují dvě verze tohoto nástroje: Claude 2 a Claude Instant. První z nich je výkonnější model, který vyniká v široké škále úkolů od sofistikovaného dialogu a tvoření kreativního obsahu až po podrobné instrukce. Ten je rychlejší, levnější, ale stále velmi schopný model, který dokáže zvládnout celou řadu úkolů včetně neformálních dialogů, analýzy textu, sumarizace a porozumění dokumentu. Oba modely lze přizpůsobit vašim potřebám pomocí výzvy.

Claude lze použít k vytváření navazujících aplikací prostřednictvím jeho API. Tato možnost je však omezena jen na určitý počet uživatelů, takže adopce nástroje je stále v začátcích. Chcete-li si to vyzkoušet zdarma, abyste měli přehled o tom, jak to funguje, můžete jej použít s Vercel AI Playground, Poe a Slack.
Claude
Claude

4. Perplexity

Pomocí OpenAI API je Perplexity AI vynikající alternativou k ChatGPT. Perplexity, navržený podle minimalistického tmavého rozhraní, nabízí skvělý konverzační zážitek. Nemusíte si ani vytvářet účet, abyste mohli používat jeho bezplatnou verzi, která využívá technologii GPT-3.

Perplexity přichází s několika skvělými funkcemi, jako jsou vlákna, která vám umožňují vrátit se k předchozím konverzacím s Perplexity, a zaměření vyhledávání, které vám umožňuje doladit vyhledávání zúžením zdrojů. Kromě toho je Perplexity koncipován tak, aby řešil problémy s autenticitou a autorskými právy ChatGPT, přičemž ve všech svých odpovědích uvádí zdroje.
Perplexity
Perplexity

5. Amazon CodeWhisperer

Dalším nástrojem v oblasti asistentů kódování AI, jako je GitHub Copilot, je Amazon CodeWhisperer. CodeWhisperer, vyškolený s rozsáhlým souborem open source kódu a kódu hostovaného na serverech Amazon, pomáhá vývojářům s doporučeními pro kódování, bezpečnostními kontrolami a mnohem více.

Jako produkt Amazonu je CodeWhisper obzvláště vhodný pro vývojáře pracující se službami Amazonu, ačkoli lze použít i v populárních integrovaných vývojových prostředích IDE), jako jsou JupyterLab, VS Code a PyCharm, a funguje pozoruhodně dobře s Pythonem, Java a JavaScript. Dalším skvělým bodem je, že CodeWhisperer mohou vývojáři z celého světa používat zdarma.

Nakonec stojí za zmínku i to, že CodeWhisperer poskytuje citace zdrojů pro generované návrhy kódu, což je skvělé pro poskytování přiřazování a zvyšování bezpečnosti.
Amazon CodeWhisperer
Amazon CodeWhisperer

6. Jasper AI


Pokud pracujete v marketingu, SEO nebo jiné příbuzné oblasti, Jasper AI je jednou z nejlepších možností. Jasper AI, navržený Jasperem, značkovou platformou AI pro podniky, je konverzační AI chatbot, který vám může pomoci při různých úkolech vytváření obsahu, jako je psaní blogových článků, brainstorming nápadů na názvy, úprava e-mailů, abyste přijali určitý tón. nebo psaní milostných dopisů.

Jasper AI využívá kombinaci nejlepších LLM ve své třídě, včetně modelů OpenAI GPT-4, Claude a Google a dokáže se učit a přizpůsobovat se vašemu hlasu, aby tón vaší značky zůstal konzistentní. Jedná se o vysoce efektivního pomocníka, který vám může pomoci napsat celé části během několika vteřin, a to díky svým vysoce kvalitním šablonám navrženým pro více než 50 různých případů použití. Dalším skvělým bodem Jasper AI je, že byla vyškolena ve více než 30 jazycích, což vám umožňuje spouštět marketingové kampaně ve více zemích.
Jasper
Jasper

7. Poe

ChatGPT, Bing nebo Bard jsou skvělé nástroje, ale každý má své silné a slabé stránky. Nebylo by skvělé mít všechny tyto chatboty na jednom místě, abyste mezi nimi mohli bez problémů přepínat? To je myšlenka Poe.

Poe, vyvinutý společností Quora, používá nejmodernější modely jako GPT-3.5-Turbo, GPT-4, Claude+, LLAMA 2, PaLM a mnoho dalších velkých jazykových modelů (LLM). Dále vám umožňuje vytvářet přizpůsobené chatboty pomocí inicializačních promptů.

Poe je rychlý, snadno se používá a poskytuje přesné odpovědi na základě výzev, které lze přenést přes různé chatboty, jako kdybyste posílali stejnou zprávu různým přátelům na WhatsApp.
Poe
Poe

Závěr

Doufáme, že jsme vás inspirovali naším seznamem 7 výjimečných alternativ k AI ChatGPT. Obor umělé inteligence je v neustálém rozkvětu, s novými generativními modely AI, které se představují na trhu téměř denně.

Žijeme v době vzrušujících inovací, ale zároveň se musíme rozhodnout z mnoha možností, co může být výzvou. Každý z těchto modelů má své silné stránky a omezení. Zkoušení a čtení recenzí od ostatních uživatelů může pomoci lépe pochopit, který z nich nejlépe vyhovuje vašim konkrétním potřebám.
Skillmea
🥇 Sme jednotka v online vzdelávaní na Slovensku.
Na našom webe nájdeš viac ako 300 rôznych videokurzov z oblastí ako programovanie, tvorba hier, testovanie softwaru, grafika, UX dizajn, online marketing, MS Office a pod. 
Vyber si kurz, ktorý ťa posunie vpred ⏩

Mohlo by tě zajímat

Vše, co potřebujete vědět o SEO
Vzdělávání
13.10.2023
Tím Skillmea

Vše, co potřebujete vědět o SEO

SEO je zkratka pro Search Engine Optimization, která představuje optimalizaci pro vyhledávače. Co je to SEO a k čemu slouží?Jedná se o proces zlepšování viditelnosti webových stránek ve vyhledávačích. Vyhledávače indexují obsah webových stránek na internetu a umožňují uživatelům vyhledávat tyto informace pomocí klíčových slov, frází nebo otázek. Mezi světové vyhledávače patří Google, Bing nebo Yahoo. V Čechách se používá Seznam, v Číně Baidu a v Rusku Yandex. Cílem SEO je dostat webové stránky na co nejvyšší příčky v organických výsledků vyhledávání. Ty se nacházejí hned pod placenými výsledky. SEO zároveň zvyšuje organický počet návštěvníků, zlepšuje kvalitu stránky a její uživatelskou zkušenost. Díky SEO tedy vědí lidé hledající produkty, služby nebo řešení pro jejich problémy na internetu nalézt právě vaši relevantní webstránku. SEO je dynamickou oblastí, která se neustále mění v souladu s algoritmy vyhledávačů a měnícími se preferencemi uživatelů. Kromě toho je to dlouhodobý proces, který přináší výsledky až za několik týdnů až měsíců, avšak přináší na váš web lidi, kteří mají zájem váš obsah konzumovat. Jak se dělí?On-page SEO Již z názvu vyplývá, že se jedná o optimalizaci samotné webové stránky. Mezi faktory, které patří do on-page SEO patří: • technické faktory - například kvalita kódu, rychlost načítání stránky a její responzivita a struktura, titulky, meta popisy či alt tagy… • obsahové faktory - délka, originalita a struktura obsahu umístěného na webové stránce a mnohé další • user experience faktory Off-page SEOTato část se týká zejména linkbuildingu – budování zpětných odkazů nebo backlinků z jiných spolehlivých webových stránek. Zpětný odkaz je hypertextový odkaz, na který vás po kliknutí přesměruje na jinou webstránku. Zpětné odkazy, které odkazují na vaši stránku z jiných webů, svědčí o autoritě a dodávají jí důvěryhodnost „v očích“ vyhledávače. Tyto zpětné odkazy by měly vést z kvalitních a relevantních stránek.[Kto je SEO specialista?] SEO specialista je odborník, který má znalosti o fungování vyhledávačů. Snaží se zajistit, aby webové stránky byly co nejvyšší ve výsledcích vyhledávání pro relevantní klíčová slova. Co dělá?• analyzuje webové stránky a identifikuje oblasti pro jejich optimalizaci • tvoří analýzu klíčových slov a hledá příležitosti pro jejich využití • vytváří a upravuje textový obsah na webových stránkách • linkbuilding = buduje zpětné odkazy pro zvýšení důvěryhodnosti stránky • navrhuje strategie, analyzuje a reportuje • mnohé další... Jak se jím stát?• absolvuj SEO online kurzy, přednášky nebo školení, které tě seznámí se základy SEO a obsahují praktické ukázky • nauč se používat různé SEO nástroje • pokus se optimalizovat vlastní webovou stránku nebo blog • hledej stáže nebo práci jako asistent v digitálních marketingových agenturách • sleduj aktuální SEO trendy Mini SEO slovníkKlíčová slova (keywords)Jsou to hledané výrazy, které lidé píší do vyhledávacího pole. Ty nejvyhledávanější klíčová slova používají firmy v textech na svých webových stránkách, aby se po zadání klíčového slova zobrazily ve výsledcích vyhledávání. Klíčová slova známe short-tailová, která jsou většinou jednoslovné nebo krátké obecné výrazy, jako např. běžecké boty, notebook, oblečení. Jejich vyhledávací poptávka je velká a spolu s ní i konkurence. Long-tailová klíčová slova jsou dlouhá a specifická. Jejich vyhledávací poptávka je nižší než u short-tailových, ale i konkurence ve výsledcích vyhledávání bude nižší. Long-tailovým ekvivalentem pro běžecké boty by mohla být fráze „červené běžecké boty na dlouhé tratě“. SERP - Stránka výsledků vyhledáváníStránka, na které jsou zobrazeny výsledky hledání vyhledávače pro konkrétní vyhledávací dotaz. Titulky a meta popisy (titles, meta descriptions)Titulky a meta popisy mají důležitou roli v SEO a přitahování návštěvníků na webové stránky. Jsou to první informace, které se zobrazují ve výsledcích vyhledávání a pomáhají uživatelům a vyhledávačům pochopit, o čem vaše stránka je. Jejich cílem je navést hledajícího uživatele, aby na váš titulek klikl a dostal se tak na vaši webovou stránku, k vašim službám nebo produktům. [SERP] Alt text (alt tag)Alternativní text je vlastně SEO pro obrázky. Popisuje to, co se na daném obrázku nachází, aby vyhledávač mohl zobrazit obrázek z vaší webové stránky ve výsledcích vyhledávání.
Jak používat IF funkci v Excelu
Vzdělávání
07.10.2023
Skillmea

Jak používat IF funkci v Excelu

V moři možností, které Excel nabízí, najdeme jednu, která nám pomáhá s rychlým analyzováním obrovského množství dat. Jedná se o logickou funkci IF. Tato funkce je známá tím, že ačkoli jde o jednu z nejlehčích, dokáže potrápit mnoho uživatelů. Možná si říkáš, co vlastně ta IF funkce dělá a proč je tak důležitá? Nech nás ti to vysvětlit! Co je IF funkceIF funkci si můžeš představit v češtině i jako „AK” funkci – umožňuje ti provést určitou akci, platí-li nějaká podmínka. A co je na tom tak výjimečné? Ale právě to, že ti umožňuje automatizovat rozhodovací procesy ve tvých tabulkách. Funkce přemýšlí jednoduše, důležité jsou pro ni jen tři body: 1. Logický test – podmínka nebo otázka. Většinou má v sobě srovnání - větší (>), menší (<), rovná se (=),.... Argumentem může být číslo, odkaz na jinou buňku nebo vzorec. 2. Hodnota_ak_pravda - určuje, zda je výsledek pravdivý. 3. Hodnota_ak_nepravda - určuje zda výsledek není pravdivý. Příklad využití IF funkce v ExceluPředstav si, že chceš vytvořit jednoduchou tabulku, která zobrazí zda studenti na tvé škole prošli nebo neprošli testem z matematiky. Maximální počet bodů, kterého z testu mohly dosáhnout je 50 bodů, minimální 25. Upřesníme si nyní výše zmíněné tři body: 1. Logický test – aby studenti prošli, nesmí mít méně než 25 bodů. V excelu tuto podmínku zadáme následovně: buňka c>25. 2. Hodnota_ak_pravda - co bude výsledkem, pokud srovnání platí? V našem případě to bude slovíčko „ano“. 3. Hodnota-nepravda - co bude výsledkem, pokud srovnání neplatí? V našem případě to bude „ne“. [IF funkce v Excelu] Funkce IF nám pomohla vyhodnotit pět údajů. Pokud bychom jich měli například 500, ušetřili bychom díky ní spoustu času. [IF funkce v Excelu] IF funkce je snadno kombinovatelná s mnoha jinými funkcemi, které excel nabízí, mezi ně například patří SUM, AVERAGE, COUNT a mnoho dalších. Jejich kombinací dokážeš získat ještě komplexnější výsledky. :-) ZávěrFunkce IF v Excelu je skutečně neocenitelným nástrojem pro každého, kdo pracuje s daty a potřebuje rychle a snadno zpracovat logická rozhodnutí. Ať už jsi student, profesionál, podnikatel nebo účetní, Excel ti poskytne všechny nástroje, které potřebuješ k práci s tvými údaji. Jdi a vyzkoušej si tuto a mnoho dalších funkcí v našich kurzech. Objevíš úžasný způsob jak efektivně a snadno zpracovat svá data.
Future tense: Budoucí čas v angličtině
Vzdělávání
04.10.2023
Tím Skillmea

Future tense: Budoucí čas v angličtině

Zajímalo Vás někdy, jak říkají anglicky mluvící lidé o vzrušujícím světě zítřka? Odpověď tkví v příštím čase! V tomto blogu objevíme fascinující svět tzv. future tense v angličtině. Přítomný čas s budoucím významem?Zajímavým, ale často matoucí způsobem vyjádření budoucího času pro mnohé začátečníky je kombinace přítomného jednoduchého a průběhového času s budoucím významem. Tento způsob se využívá k vyjádření plánovaných a předem dohodnutých událostí, které nemají tendenci se měnit. Present simple → používáme při tzv. timetable events. Jedná se o události, které jsou naplánovány dopředu a nemají tendenci se měnit (The train arrives at 10 o'clock). Present continuous → předem naplánované události na základě nějakého podnětu (I'm seeing my dentist at 9). Síla slovíčka “Will”Příští čas se v angličtině často vyjadřuje pomocí slovesa will. Díky tomuto jednoduchému způsobu jsme schopni mluvit o našich budoucích plánech, předsevzetí a očekávaných událostech. Jedná se zejména o predikce, o kterých si myslíme, že se stanou. Například větu, „Budu studovat na univerzitě.“ přeložíme, „I will study at university“. Toto pomocné slovíčko nám dává v angličtině schopnost vyjádřit naše plány s jistotou a sebevědomím.[Zde je přehled použití will v kladných a záporných větách] Konstrukce “Be going to”Dalším způsobem vyjádření budoucnosti v angličtině je konstrukce be going to. Oproti slovíčku will se tato větná konstrukce vztahuje na rozhodnutí nebo predikce. Příkladem může být věta, „Look at the clouds. It's going to rain.” (Podívej se na oblaky. Bude pršet). Díky be going to umíme předpovídat budoucí události na základě současných skutečností. Jelikož budoucnost je neodmyslitelnou součástí našeho života, příští čas nám v angličtině pomáhá vyjádřit naše cíle a touhy. Ať už sníte o úspěšném podnikání, zážitcích z cestování nebo jiných dobrodružstvích, příští čas je klíčem k oživení Vašich snů. Proto se do toho pusťte, objevujte a učte se nové způsoby použití tohoto času. Angličtina se pro vás stane magickým nástrojem, který vás povede k novým horizontům!

Nezmeškej info o nových kurzech a speciálních nabídkách