Jóga pro každého: Cviky pro zdravé tělo, dech a mysl

2h 47min
Čas
7
Kapitol
Seberozvoj
Kategorie
5.0
Hodnocení
Začátečník
Level
slovenský
Jazyk kurzu

Popis online kurzu Jóga pro každého

Objevte sílu a harmonii jógy s naším online kurzem Jóga pro každého, který je navržen tak, aby vám pomohl dosáhnout zdravého těla, vyrovnaný dech a klidnou mysl. Tento kurz je ideální pro všechny – od začátečníků až po pokročilé praktiky, kteří chtějí prohloubit své znalosti a praxi jógy.

V kurzu Jóga pro každého se budeme věnovat těmto oblastem

1. Zdravé a funkční dýchání 

V prvním setkání si ukážeme, jak funkčně dýchat. Jak dýchání ovlivňuje naši náladu, regulaci stresu, kognitivní schopnosti, atp. V jednoduchých pozicích těla si budeme všímat potenciálu plného dechu. Pozice budou zaměřeny hlavně na rozpohybování páteře a otevření prostoru hrudníku. Sekvenci ukončíme krátkou relaxací, kdy se prostřednictvím dechu nastavíme do vnitřní pohody a rovnováhy. Jóga - je prostor, ve kterém zkoumáme sebe, abychom se uměli pre-nastavit do co nejzdravějšího fungování i v běžném životě.

2. Optimální držení těla

V této jógové sekvenci si ukážeme, v jakém nastavení těla je nejvíce pravděpodobné, že naše tělo bude pracovat bez bolestí as optimálním zapojením svalů a kloubů. Jógové pozice na sebe navazují tak, aby naše tělo posílily z každého směru, uvolnily nejvíce přetížené oblasti, a přiblížily nás k neutrálnímu držení těla.

3. Jóga pro zdravá záda

Poté, co jsme si prošli základy dýchání a optimálního držení těla, se pověnujeme v dnešní době nejvíce přetížené zóně těla – zad. V této sekvenci uvolníme a posílíme záda efektivními cviky. V ideálním případě je vhodné provádět tuto sestavu každý den, jako prevenci před bolestmi a zraněními. Je ideální i jako ranní „rozcvička zad“ před prací.

4. Cviky pro zdravá záda a funkční core

Pokračujeme dalšími funkčními cviky pro zdraví zad a středu těla. Posílení středu našeho těla je oporou pro naši páteř, ale i pro každý jeden pohyb, který během dne provádíme. Také je to vhodná sestava pro každý jeden den.

5. Uvolnění celého těla

V této sestavě se pověnujeme uvolnění nejvíce přetížených zón člověka dnešní doby – sedací zóna, spodní záda, trapézy a krk. Pokud si tuto sestavu dopřejete alespoň 2x týdně, nebudete již potřebovat tak často masáž, a vaše tělo zažije více lehkosti a pružnosti.

6. Fyzická i vnitřní rovnováha 

Jak jste na tom s rovnováhou? Přes balanční cviky se podíváme na to, jak lze vylepšit náš fokus a stabilitu. Pokusíme se napojit na náš střed – a pochopit, co to znamená.

7. Silné tělo, klidná mysl

Cílem této sestavy je pořádné tělo rozhýbat. Přes silovější pozice tělo komplexně posílíme a přes cílené instrukce budeme během pohybu trénovat mindfulness (všímavost). Tento druh jógy nazýváme také mindfulness jóga.

Proč se přihlásit do kurzu Jóga pro každého

  • Flexibilita učení: Online formát kurzu vám umožní cvičit kdykoli a kdekoli. Můžete se učit vlastním tempem a přizpůsobit cvičení svým individuálním potřebám a časovým možnostem.
  • Praktický kurz: Náš kurz je navržen tak, aby byl přístupný pro všechny, bez ohledu na úroveň zkušeností. Ať jste začátečník nebo pokročilý praktik, naleznete zde cvičení a techniky, které vám budou vyhovovat a pomohou vám růst.
  • Komplexní přístup: Kurz pokrývá všechny aspekty jógy – od fyzických cvičení přes dechové techniky až po meditaci a relaxaci. Získáte holistický přístup ke zlepšení svého fyzického a duševního zdraví.
  • Osvědčené metody: naše lektorka je zkušená odbornice, která vás provede osvědčenými technikami a strategiemi. Můžete si být jisti, že získáte kvalitní vedení a inspiraci pro svoji jógovou praxi.
  • Garance vrácení peněz do 14 dnů v případě nespokojenosti s kurzem.

Seznam kapitol

Cviky pre zdravé telo, dych a myseľ
1. Zdravé a funkčné dýchanie
Dostupné pouze po zakoupení přístupu
2. Optimálne držanie tela
Dostupné pouze po zakoupení přístupu
3. Jóga pre zdravý chrbát
Dostupné pouze po zakoupení přístupu
4. Cviky pre zdravý chrbát a funkčný core
Dostupné pouze po zakoupení přístupu
5. Uvoľnenie celého tela
Dostupné pouze po zakoupení přístupu
6. Fyzická aj vnútorná rovnováha
Dostupné pouze po zakoupení přístupu
7. Silné telo, pokojná myseľ
Dostupné pouze po zakoupení přístupu

Hodnocení kurzu

Jóga pro každého: Cviky pro zdravé tělo, dech a mysl

Tomáš K.

Podívej se i na tyto kurzy

Andrea Peniaková Andrea Peniaková
Joga & pilates
1 Online kurzů
0 Příspěvků
Přejít na kanál