Zpět na blog
Události

Code Week 2018

Skillmea
02.10.2018
3 minuty čtení
Code Week 2018

Co je Evropský týden programování?


Evropský týden programování je nezávislé hnutí dobrovolníků, kteří ve své vlasti propagují programování v roli velvyslanců týdne programování. Všichni organizátoři akcí zaměřených na programování (školy, učitelé, programátorské kluby a kroužky, knihovny, podniky, veřejné orgány) se vyzývají, aby doplnili svou akci na mapu na stránce codeweek.eu .

K čemu slouží týden programování?

 • Oslavuje programování jako tvůrčí činnost
 • Dává lidem svobodu
 • Spojuje lidi
 • Nadchne více lidí pro vědu, techniku, inženýrství a matematiku

Co si mohu z této akce odnést já?

 • Programování je zábava!
 • Programování je tvůrčí! Lidstvo se od nepaměti věnuje tvorbě – nejprve s pomocí hlíny, kamene, cihel, papíru či dřeva, dnes už i díky počítačovému kódu.
 • Programování dává lidem svobodu! Digitální obsah nemusíte jen pasivně přijímat. Díky programování můžete věci i sami tvořit a zpřístupňovat je milionům lidí. Můžete vytvářet webové stránky či hry nebo kontrolovat počítač nebo robota kódem.
 • Je to možnost pochopit svět. Stále více věcí je vzájemně propojeno. Pokud víme, co se děje v zákulisí, pochopíme, jak funguje svět!
 • Programování nás učí algoritmickému myšlení, řešení problémů, kreativitě, kritickému myšlení, analytickému myšlení a týmové práci.
 • Až 90 % pracovních míst dneška vyžaduje digitální dovednosti včetně programování.

Jak se mohu zapojit do Evropského týdne programování?

 • Programátoři mohou pořádat semináře v místních školách, co-workingových prostorách, komunitních střediscích nebo knihovnách.
 • Učitelé, kteří mají zkušenosti s programováním, mohou vést hodiny programování, vyměňovat si učební osnovy či pořádat semináře pro kolegy.
 • Učitelé, kteří (zatím) nemají zkušenosti s programováním, mohou zorganizovat semináře nebo pozvat rodiče či studenty, aby se navzájem naučili programovat.
 • Rodiče mohou podpořit své děti, aby navštívili seminář věnovaný programování.
 • Podniky a neziskové organizace mohou vést semináře o programování, poskytnout své zaměstnance jako školitele v rámci aktivity „staň se školitelem“, organizovat pro studenty zábavné programátorské soutěže nebo takové akce sponzorovat.
 • Veřejné instituce mohou pořádat semináře o programování nebo diskuse u kulatého stolu ve vlastních prostorách.
 • Každý, kdo se účastní akce zaměřené na programování, se o zkušenosti může podělit na webové stránce Evropského týdne programování a inspirovat ostatní!

Nezapomeňte přidat své akce na stránce CodeWeek  a používat hashtagy #CodeEU a #CodeWeek.


Skillmea
🥇 Sme jednotka v online vzdelávaní na Slovensku.
Na našom webe nájdeš viac ako 300 rôznych videokurzov z oblastí ako programovanie, tvorba hier, testovanie softwaru, grafika, UX dizajn, online marketing, MS Office a pod. 
Vyber si kurz, ktorý ťa posunie vpred ⏩

Mohlo by tě zajímat

WordPress opět ovládne Bratislavu již v dubnu
Události
07.04.2018
Skillmea

WordPress opět ovládne Bratislavu již v dubnu

Aktuálně téměř 30% všech webů po celém světě běží na WordPressu. Tento open source systém nabízí jednoduchou možnost zřízení funkční web stránky nebo blogu, přičemž každým dnem na svět přicházejí nové moduly a témata, díky nimž má každý příležitost přizpůsobit si web stránky podle vlastních představ. Na Learn2Code najdeš na tvorbu vlastních modulů a témat dva online kurzy , ve kterých se naučíš WordPress využívat naplno. Webový systém WordPress je vyvíjen stovkami dobrovolníků, kteří dohromady tvoří nadšenou komunitu. Na otevřených konferencích WordCamp, pořádaných po celém světě se dělí se svými vědomostmi a zkušenostmi. V sobotu 28. dubna 2018 se v Bratislavě na Panevropské vysoké školy uskuteční již sedmý ročník této konference s názvem WordCamp Bratislava 2018 . [Image] Na WordCamp budou souběžně probíhat přednášky ve dvou místnostech, které jsou určeny jak pro běžné uživatele, tak pro profesionály. Témata přednášek budou různorodá, například. marketing, blogování, tvorba webových stránek, či programování . Tak, aby si každý našel to, co ho zajímá. Minulý rok se WordCamp zúčastnilo přibližně 240 lidí. „ Chceme kromě kvalitních přednášek poskytnout možnost setkat se s ostatními lidmi z komunity a popovídat si s nimi, “ říká Jan Bočínec, „ to je vlastně i věc, co mám na WordCampu nejraději. Vidět konečně živě lidi, se kterými spolupracuji a komunikuji v online světě. Vyměnit si zkušenosti a zážitky a nakonec si s nimi dát „pár“ drinků na afterce. “ [Image] Chceš zažít WordCamp na vlastní kůži? Kupuj lístek , nebo sleduj náš Facebook , kde už brzy budeš mít možnost zasoutěžit si o 2 lístky.
Startup Weekend již podruhé v Banské Bystrici
Události
08.02.2018
Skillmea

Startup Weekend již podruhé v Banské Bystrici

Po úspěšném prvním ročníku hostuje Startup Weekend ve městě Banská Bystrica iv roce 2018. Na tři dny zábavy, pracovního nasazení, nových zkušeností a setkání s inspirativními lidmi se Banskobystričania a všichni startupoví nadšenci mohou těšit ve dnech 23. - 8. 25. 2018. Princip akce Startup Weekend, která se pravidelně koná v různých městech po celém světě je shromáždit během 54 hodin účastníky různých povolání, znalostí a zájmů, kteří chtějí vyzkoušet své podnikatelské dovednosti. Dosud se na přibližně 3000 různých akcích ve více než 150 zemích zúčastnilo více než 50 000 účastníků.  Na začátku jsou vytvořeny týmy podle svých preferencí a sympatií k prezentovaným nápadům a během následujících mnoha hodin tvoří své projekty za pomoci více mentorů. V loňském roce soutěžilo v Banské Bystrici 11 týmů a celkem 52 výjimečně šikovných lidí.  Startup Weekend Banská Bystrica je otevřen pro všechny. Hlavní cílovou skupinou jsou aktivní, podnikaví jednotlivci nebo skupiny, kteří mají zájem ověřit si své dovednosti, resp. získat nové a spolu s nimi i zkušenosti a kontakty s podobně smýšlejícími lidmi. „Zaregistrovat se mohou profesionálové i studenti z různých oblastí, designéři, vývojáři, projektoví manažeři, právníci, účetní, marketingoví odborníci. Pokud chtějí inovovat a uspět, musí se spojit, vytvořit týmy a spolupracovat,“ uvádějí organizátoři.  Registrace probíhá na webové stránce http://communities.techstars.com/slovakia/banska-bystrica/startup-weekend/12221 .  Do 11. února lze koupit lístky ve zvýhodněné ceně. V ceně budou mít účastníci zahrnuto jídlo od pátečního večera do nedělního večera (snídaně, oběd a večeře), mentoring od zkušených profesionálů a možnost vyhrát zajímavé ceny.  Partnerem a sponzorem letošního ročníku je opět i Learn2Code, na vítězné týmy čekají naše online kurzy . Pro více informací jdi na oficiální internetové stránky Startup Weekendu nebo Facebook event . Vidíme se v Bystrici! :) 
Bratislava bude potřetí hostit konferenci PyCon
Události
31.01.2018
Skillmea

Bratislava bude potřetí hostit konferenci PyCon

Na tři dny se Bratislava už potřetí změní na místo s největší koncentrací profesionálních programátorů, učitelů informatiky i technologických nadšenců. Hlavním lákadlem bude konference PyCon SK 2018 , určená zájemcům o Python, jeden z nejpopulárnějších programovacích jazyků na světě. Účast na PyCon SK 2018 již potvrdil tvůrce jednoho z nejpopulárnějších podcastů o Pythonu.[Image] Hostitelem konference bude během druhého březnového víkendu ( 9.-11. březen 2018 ) Fakulta informatiky a informačních technologií STU . Během prvních dvou ročníků dokázala komunitní konference PyCon SK přitáhnout do slovenské metropole téměř tisícovku návštěvníků z pěti kontinentů a bezmála stovku řečníků z 15 zemí. „I v roce 2018 si účastníci konference budou mít z čeho vybírat. Svou účast zatím potvrdil například Michael Kennedy, tvůrce populárního podcastu pro fanoušky Pythonu,“ avizuje Richard Kellner, předseda občanského sdružení SPy, které komunitní konferenci pořádá. Seznam řečníků však podle něj není vyhrazen jen pro zvučná jména technologického světa. „PyCon je komunitní konferencí, proto velmi rádi přivítáme každého, kdo bude tuto komunitu chtít obohatit svými vědomostmi nebo inspirativním příběhem. Místo na pódiu dáme rádi i lidem, kteří s Pythonem teprve začínají a budou mít chuť podělit se o svou zkušenost,“ zdůrazňuje R. Kellner.[Hlavní organizátor PyCon konference, Richard Kellner] Vyhrazený prostor na konferenci budou mít i slovenští učitelé informatiky. „O speciální sekci EduTrack byl u její premiéry enormní zájem. Přibližuje Python i těm učitelům, kteří se s tímto jazykem zatím nesetkali,“ dodává R. Kellner. PyCon SK je druhá konference v Evropě, která se pyšní samostatnou sekcí pro vzdělávání. Učitelé nebudou na konferenci jen pasivními posluchači, místo dostanou i za řečnickým pultem. "Každý, kdo bude mít zájem vystoupit se zajímavým příspěvkem, dostane takovou možnost. Až do 21. ledna máme otevřenou výzvu k předkládání návrhů na přednášky. Platí to pro profesionální programátory i učitele informatiky. Stačí se ozvat," připomíná zástupce občanského sdružení SPy .[PyCon 2018 v Bratislavě již v březnu] Vstupenky na třetí ročník komunitní konference PyCon SK jsou k dispozici na stránce www.pycon.sk . Možnost účastnit se za zvýhodněných podmínek mají sociálně znevýhodněné skupiny zájemců, pro které organizátoři připravili grantový program. Sponzory konference PyCon SK 2018 jsou kiwi.com, Exponea, Python Software Foundation, Kistler, Red Hat, JetBrains, Sli.do a Learn2Code . Python je moderní programovací jazyk a jeho popularita stále roste. Využívají jej světové platformy jako Facebook, Google, Youtube, Mozilla a pod. A proč je tak skvělý? Dá se velmi rychle naučit a je univerzální. Vytvoříš v něm webstránky, hry, aplikace, zkrátka cokoli. Ještě jsi s Pythonem nezačal? A chtěl bys vědět, jak na to? Právě pro tebe jsme připravili tento  online kurz .

Nezmeškej info o nových kurzech a speciálních nabídkách