Zpět na blog
Události

WordPress opět ovládne Bratislavu již v dubnu

Skillmea
07.04.2018
2 minuty čtení
WordPress opět ovládne Bratislavu již v dubnu
Aktuálně téměř 30% všech webů po celém světě běží na WordPressu. Tento open source systém nabízí jednoduchou možnost zřízení funkční web stránky nebo blogu, přičemž každým dnem na svět přicházejí nové moduly a témata, díky nimž má každý příležitost přizpůsobit si web stránky podle vlastních představ.

Na Learn2Code najdeš na tvorbu vlastních modulů a témat dva online kurzy , ve kterých se naučíš WordPress využívat naplno.

Webový systém WordPress je vyvíjen stovkami dobrovolníků, kteří dohromady tvoří nadšenou komunitu. Na otevřených konferencích WordCamp, pořádaných po celém světě se dělí se svými vědomostmi a zkušenostmi.

V sobotu 28. dubna 2018 se v Bratislavě na Panevropské vysoké školy uskuteční již sedmý ročník této konference s názvem WordCamp Bratislava 2018 .
Na WordCamp budou souběžně probíhat přednášky ve dvou místnostech, které jsou určeny jak pro běžné uživatele, tak pro profesionály. Témata přednášek budou různorodá, například. marketing, blogování, tvorba webových stránek, či programování . Tak, aby si každý našel to, co ho zajímá. Minulý rok se WordCamp zúčastnilo přibližně 240 lidí.

Chceme kromě kvalitních přednášek poskytnout možnost setkat se s ostatními lidmi z komunity a popovídat si s nimi, “ říká Jan Bočínec, „ to je vlastně i věc, co mám na WordCampu nejraději. Vidět konečně živě lidi, se kterými spolupracuji a komunikuji v online světě. Vyměnit si zkušenosti a zážitky a nakonec si s nimi dát „pár“ drinků na afterce.
Chceš zažít WordCamp na vlastní kůži? Kupuj lístek , nebo sleduj náš Facebook , kde už brzy budeš mít možnost zasoutěžit si o 2 lístky.
Skillmea
🥇 Sme jednotka v online vzdelávaní na Slovensku.
Na našom webe nájdeš viac ako 300 rôznych videokurzov z oblastí ako programovanie, tvorba hier, testovanie softwaru, grafika, UX dizajn, online marketing, MS Office a pod. 
Vyber si kurz, ktorý ťa posunie vpred ⏩

Mohlo by tě zajímat

Startup Weekend již podruhé v Banské Bystrici
Události
08.02.2018
Skillmea

Startup Weekend již podruhé v Banské Bystrici

Po úspěšném prvním ročníku hostuje Startup Weekend ve městě Banská Bystrica iv roce 2018. Na tři dny zábavy, pracovního nasazení, nových zkušeností a setkání s inspirativními lidmi se Banskobystričania a všichni startupoví nadšenci mohou těšit ve dnech 23. - 8. 25. 2018. Princip akce Startup Weekend, která se pravidelně koná v různých městech po celém světě je shromáždit během 54 hodin účastníky různých povolání, znalostí a zájmů, kteří chtějí vyzkoušet své podnikatelské dovednosti. Dosud se na přibližně 3000 různých akcích ve více než 150 zemích zúčastnilo více než 50 000 účastníků.  Na začátku jsou vytvořeny týmy podle svých preferencí a sympatií k prezentovaným nápadům a během následujících mnoha hodin tvoří své projekty za pomoci více mentorů. V loňském roce soutěžilo v Banské Bystrici 11 týmů a celkem 52 výjimečně šikovných lidí.  Startup Weekend Banská Bystrica je otevřen pro všechny. Hlavní cílovou skupinou jsou aktivní, podnikaví jednotlivci nebo skupiny, kteří mají zájem ověřit si své dovednosti, resp. získat nové a spolu s nimi i zkušenosti a kontakty s podobně smýšlejícími lidmi. „Zaregistrovat se mohou profesionálové i studenti z různých oblastí, designéři, vývojáři, projektoví manažeři, právníci, účetní, marketingoví odborníci. Pokud chtějí inovovat a uspět, musí se spojit, vytvořit týmy a spolupracovat,“ uvádějí organizátoři.  Registrace probíhá na webové stránce http://communities.techstars.com/slovakia/banska-bystrica/startup-weekend/12221 .  Do 11. února lze koupit lístky ve zvýhodněné ceně. V ceně budou mít účastníci zahrnuto jídlo od pátečního večera do nedělního večera (snídaně, oběd a večeře), mentoring od zkušených profesionálů a možnost vyhrát zajímavé ceny.  Partnerem a sponzorem letošního ročníku je opět i Learn2Code, na vítězné týmy čekají naše online kurzy . Pro více informací jdi na oficiální internetové stránky Startup Weekendu nebo Facebook event . Vidíme se v Bystrici! :) 
Bratislava bude potřetí hostit konferenci PyCon
Události
31.01.2018
Skillmea

Bratislava bude potřetí hostit konferenci PyCon

Na tři dny se Bratislava už potřetí změní na místo s největší koncentrací profesionálních programátorů, učitelů informatiky i technologických nadšenců. Hlavním lákadlem bude konference PyCon SK 2018 , určená zájemcům o Python, jeden z nejpopulárnějších programovacích jazyků na světě. Účast na PyCon SK 2018 již potvrdil tvůrce jednoho z nejpopulárnějších podcastů o Pythonu.[Image] Hostitelem konference bude během druhého březnového víkendu ( 9.-11. březen 2018 ) Fakulta informatiky a informačních technologií STU . Během prvních dvou ročníků dokázala komunitní konference PyCon SK přitáhnout do slovenské metropole téměř tisícovku návštěvníků z pěti kontinentů a bezmála stovku řečníků z 15 zemí. „I v roce 2018 si účastníci konference budou mít z čeho vybírat. Svou účast zatím potvrdil například Michael Kennedy, tvůrce populárního podcastu pro fanoušky Pythonu,“ avizuje Richard Kellner, předseda občanského sdružení SPy, které komunitní konferenci pořádá. Seznam řečníků však podle něj není vyhrazen jen pro zvučná jména technologického světa. „PyCon je komunitní konferencí, proto velmi rádi přivítáme každého, kdo bude tuto komunitu chtít obohatit svými vědomostmi nebo inspirativním příběhem. Místo na pódiu dáme rádi i lidem, kteří s Pythonem teprve začínají a budou mít chuť podělit se o svou zkušenost,“ zdůrazňuje R. Kellner.[Hlavní organizátor PyCon konference, Richard Kellner] Vyhrazený prostor na konferenci budou mít i slovenští učitelé informatiky. „O speciální sekci EduTrack byl u její premiéry enormní zájem. Přibližuje Python i těm učitelům, kteří se s tímto jazykem zatím nesetkali,“ dodává R. Kellner. PyCon SK je druhá konference v Evropě, která se pyšní samostatnou sekcí pro vzdělávání. Učitelé nebudou na konferenci jen pasivními posluchači, místo dostanou i za řečnickým pultem. "Každý, kdo bude mít zájem vystoupit se zajímavým příspěvkem, dostane takovou možnost. Až do 21. ledna máme otevřenou výzvu k předkládání návrhů na přednášky. Platí to pro profesionální programátory i učitele informatiky. Stačí se ozvat," připomíná zástupce občanského sdružení SPy .[PyCon 2018 v Bratislavě již v březnu] Vstupenky na třetí ročník komunitní konference PyCon SK jsou k dispozici na stránce www.pycon.sk . Možnost účastnit se za zvýhodněných podmínek mají sociálně znevýhodněné skupiny zájemců, pro které organizátoři připravili grantový program. Sponzory konference PyCon SK 2018 jsou kiwi.com, Exponea, Python Software Foundation, Kistler, Red Hat, JetBrains, Sli.do a Learn2Code . Python je moderní programovací jazyk a jeho popularita stále roste. Využívají jej světové platformy jako Facebook, Google, Youtube, Mozilla a pod. A proč je tak skvělý? Dá se velmi rychle naučit a je univerzální. Vytvoříš v něm webstránky, hry, aplikace, zkrátka cokoli. Ještě jsi s Pythonem nezačal? A chtěl bys vědět, jak na to? Právě pro tebe jsme připravili tento  online kurz .
První kniha z dílny Skillmea nese název Scratch Starter
Události
06.09.2017
Martina Baumann

První kniha z dílny Skillmea nese název Scratch Starter

Podařilo se! Kdo náhodou nevěřil, tak nyní se v následujících řádcích může přesvědčit o tom, že jsme opravdu vydali naši první knihu programování. Ano, mluvíme zde o literatuře, o více než 160 stranách, o učebnici, o knize programování pro děti. Jednoduše o knize s názvem Scratch Starter - Programování pro děti ! Proč jsme do toho šli? Co nás vůbec napadlo? Jelikož digitální dovednosti jsou již dnes opravdu potřebné iv běžném životě a v budoucnu budou nezbytné již při jakékoli aktivitě (soukromé či pracovní), je velmi důležité vzdělávat již nejmladší generaci. Vzdělávat ji právě v informačních technologiích, soustředit se opravdu i na programování tak, aby tyto dovednosti získávaly děti od brzkého věku (přesně jako v zahraničí). A tak se zrodila myšlenka – vytvořit knihu programování pro děti, kterou by mohli využívat učitelé na hodinách informatiky či v rámci různých IT kroužků. [Kniha programování pro děti Scratch Starter] Kmotr V srpnu jsme knihu vydali, v září pokřtili. Zní to možná jednoduše, ale byla to náročná cesta, která nám trvala více než rok. Začátkem září jsme poslali knihu do všech základních škol na Slovensku. Více než 2500 knih jsme distribuovali do škol zdarma, aby ji mohli využívat učitelé informatiky na svých hodinách opravdu neomezeně. Knihu jsme 5. září slavnostně představili v bratislavském Zážitkovém centru vědy Aurelium. Ale kromě samotné knihy se můžeme pochlubit i naším kmotrem. Knihu nám pokřtil místopředseda vlády Slovenské republiky Peter Pellegrini. A učinil tak docela dobrovolně, kniha se mu totiž po nahlédnutí zalíbila. Namísto šampaňského však Peter Pellegrini křtil netradičně - jak jinak by se v Learn2Code už jen mohlo křtít, ne-li písmeny z klávesnice (těmto pozdravuji i Rudka, který mi poslal asi dvě kila zmíněných písmen a tím mě zachránil, děkuji). [Na snímku místopředseda vlády SR Peter Pellegrini (vlevo) a moderátor Andrej Wallner, foto: Úřad místopředsedy vlády SR][Křtilo se písmeny z klávesnice] „Tento krok považujeme za významnou investici do vzdělávání naší nejmladší generace, díky které mohou získat k technologiím pozitivní vztah a věnovat se jim dlouhodobě,“ vysvětlil prvotní myšlenku projektu a vznik samotné knihy jeden ze zakladatelů Learn2Code Radovan Bednář. Peter Pellegrini na úvod řekl, jak jsou digitální dovednosti důležité a poukázal na fakt, že dnešní děti se potřebují v této oblasti vzdělávat. "Když jsem se stal ministrem školství, inicioval jsem projekt tabletů do škol, aby všechny děti bez ohledu na to, z jakého sociálního prostředí pocházejí, měly s nejnovějšími technologiemi kontakt," řekl ve svém projevu Peter Pellegrini. Dále ocenil přínos knihy, popřál jí mnoho úspěchů, aby ji využívali i učitelé na vyučování. [Společná fotografie. Ve středu místopředseda vlády SR Peter Pellegrini drží v rukou knihu Scratch Starter, po jeho pravici autor knihy Ľuboš Jaroš, naši šéfové Radovan Bednář a Marián Kristel (to jsou ti fešáci vpravo) a za dámskou část Alexandra Pappová z Nadace Volkswagen Slovakia a Lucia Marková z Nadace ESET.] Hodiny informatiky mohou být i zábavné„Do škol se postupně dostávají moderní technologie, to však nestačí. Musíme učitelům podat pomocnou ruku, kteří učí informatiku. Abychom z informatiky neudělali nudný předmět. Je důležité, abychom v nich podpořili kreativitu, tříbřili jejich logické myšlení. A právě tato publikace by měla k tomu pomoci, aby hodiny informatiky byly zábavné. Měla by přinést zejména to, že si žáci ani neuvědomí, že jsou na hodině a něco se učí, protože to bude zábavnou formou. Podle mě se takto naučí věci, které by se při standardním výuce nenaučily,“ odpověděl Peter Pellegrini na otázku, v čem vidí smysl knihy Scratch Starter.  \"Jsem hrdým kmotrem této publikace a pevně věřím, že pedagogové těch 2 500 škol, které publikaci obdrželi, si ji osvojí a začnou ji používat intenzivně během vyučování informatiky,\" řekl po slavnostním otevření místopředseda vlády SR. [Podepisování knihy Scratch Starter] Z našeho Luboše spisovatelKniha se jen tak sama nenapsala, má svého autora. A co říká on? Náš Ľuboš ? Ten, který strávil nekonečné hodiny nad tím, když vymýšlel texty a obsah?  „Prostředí Scratch je vhodný prostředek k seberealizaci mladých lidí - při programování se nejen učíme logicky uvažovat, ale rozvíjíme i svou kreativitu,” říká Ľuboš Jaroš, kterého známe zejména jako lektora dětských kroužků v Learn2Code (nejnovější v roli spisovatele), kterého také děcka, která se s námi učí programovat na těchto kroužcích.  „Digitální technologie jsou již součástí běžného života. Jsme přesvědčeni, že víme ovladač počítač, pokud si umíme spustit hru, přečíst článek na internetu nebo napsat práci do školy. To však neznamená, že opravdu umíme pracovat s technologiemi a jsme digitálně gramotní. Technologie nám nabízí mnohem více možností, a to vytvářet vlastní animace, simulace nebo hry. Vytvořit si svůj vlastní virtuální svět. K tomu zde máme výborný nástroj, prostředí Scratch. Umožňuje dětem se realizovat, experimentovat, rozvíjet jejich logické a algoritmické myšlení. Knihou Scratch Starter chceme dětem otevřít bránu k tomuto poznání. Učitelům ukázat, jak je to úžasný přínos pro žáky,“ řekl autor knihy Ľuboš Jaroš. [Po křtu jsme měli připraveno i malé překvapení v podobě laserové show. O pořádný zážitek se postaralo ZCV Aurelium.] Pomohli i partneři Vydání knihy dále podpořily i Nadace Volkswagen Slovakia a Nadace ESET. Bez nich by byl tento projekt těžko dosažitelný. Proč se Nadace ESET zapojila do projektu a stala se hlavním partnerem myšlenky podpory výuky programování na základních školách a zrodu knihy Scratch Starter odpovídá Lucia Marková, členka správní rady Nadace ESET: „Nadace ESET, stejně jako společnost ESET, si uvědomuje důležitost informačních technologií v dnešní době. Všechno kolem nás začíná být spjato s automatizací, závislé na softwaru. Mít základní porozumění a chápat, o čem je software, jak funguje, bude pro dnešní děti a jejich budoucnost klíčové, protože když dnes automatizované systémy stále více nahrazují lidskou práci, ještě více budou v budoucnosti. Získat tento typ vzdělání v co nejmladším věku je spjato s analytickým myšlením, což bude nepochybně jen výhodou.“  Dalším partnerem projektu, který podporuje různé inovativní formy vzdělávání, je i Nadace Volkswagen Slovakia .  “Nadace Volkswagen Slovakia dlouhodobě podporuje vzdělávací inovativní projekty. Od svého založení je jednou z oblastí její podpory i podpora vzdělávání v technice. Právě v projektu Scratch Starter vidíme synergii více našich cílů – plošná podpora základních škol, podpora jednotlivých učitelů se společným cílem nadchnout děti pro studium technických směrů. Věříme, že se knížka dostane do rukou zaníceným učitelům, kteří ji využijí v rámci vyučování či odpoledních aktivit s dětmi,” říká Alexandra Pappová, projektová manažerka Nadace Volkswagen Slovakia. Plány do budoucnostiV oblasti vzdělávání naší nejmladší generace plánuje Learn2Code i nadále pokračovat. Určitě přibudou další knihy programování pro děti a stejně tak i online materiály pro žáky a učitele. Ty budou postupně zveřejňovány a dostupné na stránce Skillmea , což je platforma, která nabízí osnovy zaměřené na výuku základních principů programování, tvorby algoritmů a herního designu.

Nezmeškej info o nových kurzech a speciálních nabídkách