Zpět na blog
Vzdělávání

Content marketing: Co to je a kde jej lze využít?

Tím Skillmea
02.06.2024
12 minut čtení
Content marketing: Co to je a kde jej lze využít?
Chcete-li vytvořit silnou identitu značky, zvýšit organickou návštěvnost, přilákat potenciální zákazníky a budovat důvěru s těmi stávajícími, content marketing je životně důležitou strategií pro vaše podnikání.

Tvorbou a publikací kvalitního obsahu, který je v souladu s cílovou skupinou, získáte mnohem více, jako je například zkvalitnění přítomnosti v online světě, zvýšení loajality či autority nebo vyšší návratnost investic. Můžete zažít úspěch v podnikání navzdory tomu, že v digitálním prostředí je obrovská konkurence.

Co je content marketing

Zajímá vás, co je content marketing? Existuje spousta definic, ale klidně si můžeme toto slovní spojení rozměnit na drobné, kde content znamená obsah. Význam slova marketing výstižně definuje „starý otec“ moderního marketingu Peter Drucker, podle kterého: „cílem marketingu je co nejlépe poznat zákazníka a porozumět mu, aby se produkty nebo služby prodávaly samy.”

To znamená, že content marketing je strategický marketingový přístup, který se soustřeďuje naplánování, tvorbu, distribuci, sdílení či publikování kvalitního, relevantního a pravidelného obsahu s cílem přilákat potenciální zákazníky a udržet si vztahy s těmi stávajícími, což přirozeně vede ke zvýšení tržeb a zisku.

Cílem content marketingu je vybudovat si silný vztah s cílovou skupinou tím, že firma jí poskytuje užitečné a zajímavé informace. Jedná se o dlouhodobou strategii, která je zaměřena nejen na propagaci produktů a služeb, ale především na poskytování hodnot publiku v podobě obsahu, který se soustřeďuje na jeho potřeby, zájmy či problémy.

Náš tip: Chcete-li si doplnit znalosti z oblasti marketingu, dáváme vám do pozornosti naše online kurzy s odborníky. Můžete se dozvědět něco o influencer marketingu, autentickém marketingu, copywritingu, brandingu a mnoha dalších zajímavých oblastech marketingu.

Nejčastější formy content marketingu v praxi

Content marketing pomáhá budovat silnou identitu značky, podporuje důvěru a loajalitu mezi firmou a zákazníky. Content marketing by měl být zaměřen na vytvoření a poskytování hodnotného obsahu, který vás pasuje do role odborníka, čímž narůstá pravděpodobnost, že si zákazníci vyberou vaše produkty. Zároveň dáváte prostřednictvím obsahu zákazníkům najevo, že vám na nich opravdu záleží.

Existuje několik forem content marketingu, které můžete začlenit do content marketingové strategie. Jedná se o:

 • webové stránky,
 • blogové příspěvky,
 • články,
 • videa,
 • infografiky,
 • ebooky,
 • podcasty,
 • tiskové zprávy,
 • emaily,  
 • příspěvky na sociálních sítích a
 • mnohé další.

Proč je content marketing důležitý a jaké jsou jeho výhody

Content marketing je pro získávání zákazníků klíčový. Porovnáme-li jej například s PPC reklamou, ta sice přináší návštěvnost a výnosy, avšak pouze obsahový marketing má potenciál dosáhnout různorodé marketingové cíle a může být použit v celém procesu od získávání zákazníků až po prodej a používání produktu zákazníky. 

Podíváme-li se na relevantní statistiky, tak společnosti, které mají blogy, získávají až o 67 procent potenciálních zákazníků více jako ostatní. Podle dalších údajů až 88 procent lidí připisuje videím značky, že je přesvědčili ke koupi produktu nebo služby. Faktem je i to, že zákazníci upřednostňují kvalitní obsah před reklamami. Podle dostupných informací až 290 milionů lidí používá blokátory reklam ve svých počítačových zařízeních. 

Výhody content marketingu v kostce

Efektivní content marketing přináší následující výhody:
 • Zvyšuje přítomnost vaší značky v online světě – lidé neustále hledají informace o tom, co je zajímá a vy jim je prostřednictvím content marketingu dokážete poskytnout jako profesionál.
 • Láká více potenciálních zákazníků, neboli zvyšuje povědomí o značce.
 • Rozvíjí vztahy se stávajícími zákazníky, neboť obsahový marketing buduje důvěru a pasuje vás do role odborníka v dané oblasti.
 • Podílí se na budování loajality, protože konkurence je obrovská. Čím jsou zákazníci loajálnější k vaší značce, tím zpravidla více nakupují. To znamená vyšší tržby a zisk.
 • Pomáhá šetřit náklady – například reklama v médiích je nákladnější než obsahový marketing.

Jak funguje content marketing

Chcete-li naplno čerpat výše zmíněné výhody content marketingu, musíte se soustředit na tvorbu a distribuci hodnotného obsahu ve všech fázích prodejního cyklu. To znamená zajistit relevantní obsah pro potenciální i stávající zákazníky.

Fungování content marketingu lze zjednodušeně rozdělit do tří fází:
 • Fáze informovanosti (vzdělávací fáze), v rámci které se zaměříte na problémy vaší cílové skupiny, na které poskytnete řešení v podobě cenných a ověřených informací prostřednictvím článků, blogových příspěvků, e-booků, videí či podcastů.

 • Fáze uvažování je založena na poskytování informací, které vedou zákazníky k uvažování o tom, na jaké vlastnosti či funkce daného řešení svého problému se mají soustředit, aby byly naplněny jejich potřeby, resp. vyřešen konkrétní problém. Vhodné jsou případové studie, infografiky či blogy v podobě návodů.

 • Závěrečná (rozhodovací) fáze se soustřeďuje na zákazníky, kteří chtějí produkt či službu koupit. Je třeba komunikovat jim vaši odbornost, znalosti i výhody v porovnání s konkurencí. Nabídněte publiku obsah vytvořený uživateli, vytvořte příručky pro kupující nebo video o produktu, tedy obsah, který je přesvědčí ke koupi.

Zdroj: Freepik
Zdroj: Freepik

Co je třeba definovat před tvorbou content marketingu?

Tvorba content marketingu se neobejde bez obsahové marketingové strategie. Ta je vlastně odpovědí na otázky, proč tvoříte obsah, komu jím chcete pomáhat a jakým způsobem to máte udělat, abyste to zrealizovali originální, tedy tak, jak to konkurence nedokáže.

Zjednodušeně řečeno, je to plán na tvorbu, zveřejňování a distribuci kvalitního, relevantního a pravidelného obsahu, který informuje, vzdělává, inspiruje i baví s cílem získat nové zákazníky, budovat důvěru s těmi stávajícími a dosáhnout stanovených cílů.

Tipy, jak začít s content marketingem

 1. Nastavte si konkrétní, reálně dosažitelné, měřitelné, relevantní a časově ohraničené cíle, protože ty jsou pro content marketingovou strategii klíčové. Může se jednat například o zvýšení organické návštěvnosti webu, zvýšený počet odběratelů e-mailů a pod.

 2. Prozkoumejte cílovou skupinu, její potřeby, problémy, zvyky, životní styl a podobně, protože právě tomu přizpůsobíte obsah. Klidně si vytvořte personu, tedy fiktivní profil člověka s reálnými údaji, vlastnostmi, příběhem, vzděláním atp.

 3. Vžijte se do nákupního procesu svých zákazníků a snažte se je pochopit od okamžiku, jak mají nějakou potřebu, snaží se ji uspokojit a hledají konkrétní produkty, které to dokážou nejlépe, až po nákup vašeho produktu a jeho používání.

 4. Dbejte na to, aby byl obsah konzistentní s hlasem značky, tedy byl v souladu s jejími hodnotami, názory a postoji.

 5. Snažte se o sladění content marketingu s příběhem značky.

 6. Nepodceňte důkladnou analýzu konkurence, podívejte se na její silné a slabé stránky a stejně konkretizujte i ty vaše.

 7. Investujte do vytvoření silné strategie klíčových slov, které budete používat při tvorbě obsahu.

 8. Vytvořte si publikační plán, kterého se budete při tvorbě contentu držet.

 9. Najděte spolehlivé a kreativní lidi, kteří se budou tvorbě obsahu věnovat.

 10. Pravidelně vyhodnocujte nastavenou content marketingovou strategii, provádějte audit obsahu a na základě zjištěných údajů implementujte potřebné změny.

Náš tip: Máte pocit, že se v content marketingu ztrácíte? Dáváme vám do pozornosti náš online kurz Úspěšný content marketing, kde se naučíte, například jako content marketing zapadá do celkové digitální strategie, souvisí s tvorbou značky, SEO, analytikou a chováním dnešních uživatelů. Naučíte se sestavit a dodržovat redakční plán a psát články, které zaujmou.

Rychlé tipy ke content marketingu, které se hodí

Content marketing a vytváření užitečného obsahu jsou důležité, ale to vám samo o sobě nezajistí nejlepší příčky ve vyhledávání. Podle průzkumu z minulého roku více než 96 procent obsahu nezaznamenává žádnou návštěvnost z organického vyhledávání služby Google. To znamená, že je nezbytné SEO, čilioptimalizace webu pro vyhledávače.Na co byste měli myslet?

 • Zaměřte se v rámci content marketingu na SEO.
 • Prozkoumejte, na jaká témata se soustřeďuje vaše konkurence.
 • Optimalizujte podle záměru vyhledávání.
 • Věnujte pozornost tvorbě publikačního kalendáře, kde jsou přehledně uvedena témata, klíčová slova, rozsah, autor, datum dodání atp.
 • Propagujte svůj obsah všemi dostupnými kanály.
 • Delší příspěvky neznamenají vyšší organickou návštěvnost. Podle studie příspěvek s 10 000 slovy má nižší návštěvnost než ten s 2 000 slovy.
 • Udržujte obsah neustále aktuální.
 • Při tvorbě obsahu vsaďte na autenticitu a originalitu a nebojte se vynikat, přijít s něčím výjimečným a sdělte svůj názor.
 •  Oslovte ještě více lidí pomocí videí, podcastů a přehledných infografik.
 • Dělejte content marketing se srdcem na správném místě a úspěch vás nemine!
Tím Skillmea
🥇 Sme jednotka v online vzdelávaní na Slovensku.
Na našom webe nájdeš viac ako 300 rôznych videokurzov z oblastí ako programovanie, tvorba hier, testovanie softwaru, grafika, UX dizajn, online marketing, MS Office a pod. 
Vyber si kurz, ktorý ťa posunie vpred ⏩

Mohlo by tě zajímat

Jak se učit rychleji a efektivněji: tipy z neurovědy
Vzdělávání
20.05.2024
Skillmea

Jak se učit rychleji a efektivněji: tipy z neurovědy

V době, kdy je neustálé vzdělávání klíčem k osobnímu i profesionálnímu růstu, mnozí z nás hledají způsoby, jak se učit rychleji a efektivněji. Díky pokroku v neurovědě máme dnes lepší pochopení toho, jak náš mozek pracuje a jak můžeme optimalizovat proces učení. Přinášíme vám klíčové poznatky z neurovědy, doporučení od významných autorů a praktické tipy, které vám pomohou zlepšit studijní dovednosti. Neuroveda jako pomoc učeníNeuroplasticita je jedním z nejdůležitějších konceptů v neurovědě. Tato schopnost mozku měnit se a přizpůsobovat se na základě zkušeností znamená, že se můžeme učit nové věci a zlepšovat své schopnosti po celý život. Vědci zjistili, že i v dospělosti může mozek vytvářet nová neuronová spojení, což je základem pro efektivní učení. Studie ukázaly, že různé typy cvičení, jako například učení se nového jazyka nebo hudebního nástroje, mohou podpořit neuroplasticitu a zlepšit kognitivní funkce. Dr. Michael Merzenich, známý neurovědec, zdůrazňuje, že naše mozky jsou schopny se adaptovat a zlepšovat se iv pokročilém věku, což je základem celoživotního vzdělávání. [Neuroplasticita mozku] Správná dávka stresu může být při učení prospěšná. Profesorka Amy Arnsten z Yale Univerzity vysvětluje, že mírný stres aktivizuje mozek a zlepšuje jeho schopnost vytvářet nová spojení. Tento jev, zvaný eustres, může zvýšit výkonnost a podpořit efektivní učení, zatímco nadměrný stres může být škodlivý. Výzkumy ukazují, že kontrolovaný stres zvyšuje hladiny neurotransmiterů, jako je dopamin a norepinefrin, které podporují pozornost a motivaci. Například krátká období intenzivního soustředění a mírného tlaku, jako při přípravě na zkoušku, mohou zvýšit schopnost učení a zapamatování. Spánek a konsolidace paměti jsou dalšími klíčovými faktory pro efektivní učení. Matthew Walker, autor knihy Why We Sleep, zdůrazňuje, že spánek je nezbytný pro konsolidaci paměti. Během spánku mozek reorganizuje a upevňuje informace získané během dne, což zlepšuje dlouhodobou paměť a schopnost učení. Spánek tedy není jen obdobím nečinnosti, ale aktivním procesem, který je nezbytný pro efektivní učení. Rady od expertůCal Newport ve své knize Deep Work hovoří o významu soustředěné, hluboké práce. Newport zdůrazňuje, že schopnost soustředit se na náročné úkoly bez vyrušování je klíčová pro efektivní učení. Doporučuje vytvářet bloky času pro hlubokou práci a minimalizovat rušivé vlivy. Barbara Oakley, autorka kurzu a knihy Learning How to Learn, doporučuje střídání režimů soustředěné a difúzní pozornosti. Tento přístup umožňuje mozku zpracovat a spojit informace efektivněji. Kromě toho Oakley zdůrazňuje význam aktivního připomínání si naučeného materiálu, což posiluje paměťové stopy a zlepšuje dlouhodobé uchování informací. [Jak se učit efektivně] Praktické tipy pro efektivní učeníTechnika Pomodoro je jednou z nejpopulárnějších metod pro udržení vysokého soustředění a efektivity. Spočívá v práci v krátkých, intenzivních intervalech (obvykle 25 minut) následovaných krátkými přestávkami (5 minut). Tento přístup pomáhá snižovat mentální únavu a udržet si vysokou úroveň produktivity. Myšlenkové mapy jsou skvělým nástrojem pro vizuální uspořádání informací. Tvorba myšlenkových map podporuje kreativní myšlení a pomáhá vidět souvislosti mezi různými koncepty, což usnadňuje pochopení a zapamatování informací. Aktivní připomínání je technika, při které si pravidelně testujete své znalosti. Například namísto pasivního čtení poznámek můžete vytvářet kvízy nebo se zkoušet s přáteli. Tento způsob posiluje paměť a umožňuje efektivnější zapamatování informací. Zaměření se na praktické aplikace je dalším důležitým aspektem efektivního učení. Zkuste najít způsoby, jak aplikovat nové poznatky v reálném světě. Pokud se například učíte nový jazyk, mluvte s rodilými mluvčími nebo pište deník v tomto jazyce. Praktické aplikace posilují učení a dělají ho relevantnějším. Fyzická aktivita má také pozitivní vliv na kognitivní funkce a učení. Výzkumy ukazují, že cvičení může zlepšit paměť a schopnost soustředit se. Zkuste zahrnout pravidelný pohyb do svého denního režimu, abyste podpořili své mentální zdraví a učení. ZávěrUčení se rychleji a efektivněji není jen o tvrdší práci, ale také o správně zvoleném přístupu. Využití poznatků z neurovědy a technik doporučených odborníky vám může pomoci optimalizovat vaše učení a dosáhnout lepších výsledků. Experimentujte s různými metodami a najděte ty, které vám nejvíce vyhovují.
Digitální stres a jak mu předcházet
Vzdělávání
15.05.2024
Marián Kristeľ

Digitální stres a jak mu předcházet

V dnešní době jsme neustále obklopeni digitálními technologiemi. Smartphony, počítače, tablety a další zařízení jsou nedílnou součástí našeho každodenního života. Avšak s tím přichází také riziko digitálního stresu, který může mít negativní vliv na naše fyzické a duševní zdraví. Podle studie zveřejněné v Harvard Business Review, 78% respondentů uvedlo, že jejich práce je ovlivněna digitálním stresem, což naznačuje, že tento problém je rozšířen a ovlivňuje mnoho lidí. V tomto blogovém příspěvku se podíváme na to, co je digitální stres, jaké jsou jeho příčiny a zejména jak mu předcházet. Příčiny digitálního stresuDigitální stres může vzniknout z mnoha faktorů, včetně neustálého připojení k internetu, nekonečného proudu notifikací, tlaku být neustále online a mnoha dalších. Podle statistik Světové zdravotnické organizace (WHO) až 264 milionů lidí trpí úzkostí spojenou s používáním digitálních technologií, což je alarmující číslo. Aplikace na minimalizaci digitálního stresuExistuje několik aplikací, které vám mohou pomoci minimalizovat digitální stres a nalézt rovnováhu mezi online a offline světem. Jednou z nich je aplikace Forest, která vám pomůže udržet si koncentraci tím, že vám umožní pěstovat virtuální strom, dokud neodoláte pokušení zkontrolovat svůj telefon. Další užitečnou aplikací je Headspace, která nabízí meditační cvičení a techniky ke zvládání stresu spojeného s digitálními technologiemi.[Digitální stres může vzniknout z mnoha faktorů, včetně neustálého připojení k internetu a nekonečného proudu notifikací. Zdroj: Freepik] Jak předcházet digitálnímu stresu1. Stanovte si hraniceJedním z nejdůležitějších kroků je stanovit si hranice. Naučte se vypnout oznámení v určitých časech, například během spánku nebo během rodinné večeře. Důležité je také stanovit si časové limity pro používání digitálních zařízení a dodržovat je. Aplikace jako Moment nebo Screen Time vám mohou pomoci sledovat čas strávený na vašich zařízeních a nastavit si limity. 2. Relaxujte bez digitálních zařízeníNajděte si čas na procházky v přírodě, cvičení, čtení knih nebo jiné aktivity, které vás dokážou oddělit od digitálního světa. Aplikace jako Calm nebo Headspace vám mohou pomoci s meditací a relaxací, čímž vám umožní najít vnitřní klid a odpočinout si od digitálních podnětů. [So strategiemi pro budování zdravých digitálních návyků se posunete k optimálnímu duševnímu a fyzickému blahobytu v digitálním prostředí. Zdroj: Freepik] 3. Rozlišujte mezi důležitými a nepodstatnými notifikacemiNe všechny oznámení jsou naléhavé. Naučte se rozlišovat mezi důležitými a nepodstatnými oznámeními a nebojte se ignorovat ty, které nejsou prioritou. Aplikace jako Unroll.Me vám mohou pomoci zorganizovat a minimalizovat notifikace e-mailů, čímž vám umožní lépe řídit tok informací. 4. Diskutujte o svých pocitechPokud se cítíte přetížení digitálním světem, neváhejte si promluvit se svými blízkými nebo vyhledat profesionální pomoc. Diskutujte o svých pocitech a hledejte způsoby, jak změnit své chování a najít rovnováhu mezi online a offline světem. Digitální stres je reálným problémem, ale s novým kurzem Digitální wellbeing najdeme způsoby, jak jej účinně zvládat. Kurz vás naučí nastavit si hranice mezi pracovním a soukromým životem, a nabídne vám inspiraci k zastavení a zamyšlení nad vašimi digitálními návyky. Stanovení hranic, relaxace bez digitálních zařízení a rozlišování mezi důležitými a nepodstatnými notifikacemi jsou jen některé z kroků, které vám pomohou udržet digitální rovnováhu.
Cizí jazyky: Jak se efektivně naučit cizí jazyk i doma
Vzdělávání
08.05.2024
Tím Skillmea

Cizí jazyky: Jak se efektivně naučit cizí jazyk i doma

Říká se, že kolik cizích jazyků ovládáte, tolikrát jste člověkem. Máte v tomto směru mezery? Podívejte se spolu s námi na to, jak se učit cizí jazyk rychle, snadno a jednoduše. Nejrozšířenější cizí jazyky Pod pojmem nejrozšířenější cizí jazyky můžeme chápat ty, kterými hovoří nejvíce rodilé mluvící, nebo jsou populární kvůli významnému mezinárodnímu vlivu, světovému dosahu či užitečnosti v průmyslu, obchodu, vědě, politice či diplomacii. Podíváme-li se na cizí jazyk podle počtu rodilých mluvčích, pak vede čínština, konkrétně mandarínština. Tento jazyk má jako rodný kolem 918 milionů lidí. Po čínštině následuje španělština se 460 miliony rodilých mluvících a teprve potom angličtina s 375 miliony rodilých mluvících. Na dalších příčkách tohoto žebříčku jsou hindština, arabština, bengálský jazyk, portugalština, ruština a japonština. Z hlediska popularity a globálního vlivu je světovým jazykem angličtina, kterou se mluví ve Velké Británii a Spojených státech amerických. Anglický jazyk dominuje i v mezinárodním obchodu, vědě, diplomacii, podnikání, vzdělávání zda výpočetní technice. Podnikání na rychle rostoucím čínském trhu může motivovat i k učení mandarštiny a cestování po Latinské Americe zase vybízí k osvojení si španělštiny. Důvody, pro které by se měl každý učit cizí jazykyÚspěšné učení cizího jazyka jde ruku v ruce s motivací a důvody, proč se vlastně učíte cizí jazyk. Je dobré předem si je ujasnit a zapsat na viditelné místo, protože vám pomohou v době, kdy bude vaše motivace učení cizích jazyků pokulhávat. Proč se učit cizí jazyk? • Otevírá vám dveře do světa a přináší příležitost poznávat nové kultury a zvyklosti, což pomáhá budovat respekt k jiným a naopak eliminuje nedůvěru, předsudky a strach z nepoznaného. • Rozšiřuje komunikační schopnosti a dovednosti, což je důležité pro získání atraktivního zaměstnání nebo podnikání na zahraničních trzích. Ti, kdo vědí cizí jazyky, mají k dispozici více pracovních nabídek z různých oblastí. • Zlepšuje paměťové a analytické schopnosti, poslech i kreativitu při řešení problémů v jiných oblastech. • Učení se cizích jazyků vede k většímu zájmu i porozumění umění, hudby, filmu, vědy či filozofie. • Je spojeno s možností poznat nové a zajímavé lidi. • Zvyšuje sebedůvěru, která je klíčovým aspektem naplněného a spokojeného osobního, rodinného i pracovního života. • Zkvalitňuje úroveň znalosti vlastního jazyka zvyšováním slovní zásoby. • Umožňuje vám učit se další cizí jazyky snáze iv budoucnosti. • Je zábavné, protože přináší do vzdělávání jako takového pestrost a rozmanitost. Nejčastější chyby, kterým bychom se při učení cizích jazyků měli vyvarovat Efektivní učení cizího jazyka se neobejde bez omylů. Je důležité nebát se dělat chyby, protože díky nim se cizí jazyk naučíte opravdu dobře. V tomto případě platí, že vždy je lepší říci něco, i když ne stoprocentně správné, než zůstat ticho. Kromě toho existují chyby ve způsobu učení se cizímu jazyku, kterým je lepší vyhýbat se. Které jsou to? • Implementace jazykových struktur (skladba vět, gramatika…) z rodného jazyka do cizího jazyka. • Nesprávná výslovnost, které se lze vyhnout poslechem pohádek, filmů či videí v cizím jazyce. • Gramatické chyby, které lze eliminovat studováním gramatických pravidel, ale i jejich výjimek a neustálým procvičováním. • Nevhodné používání slovní zásoby v daném kontextu nebo omezená slovní zásoba. • Nerovnoměrné rozvíjení dovedností, jako je čtení, psaní, mluvení a poslech cizího jazyka. Opomenout nelze ani chyby v metodě učení se cizímu jazyku, kde patří: • výběr nesprávného jazyka, • nedostatečná motivace, • nerealistická očekávání a deficit trpělivosti, • obrovský finanční nebo časový závazek, • frustrace ze setkání s rodilým mluvčím způsobená například nedostatečným procvičováním řečových schopností, • nevhodně vybraný způsob či metoda učení se cizímu jazyku, jako například spoléhání se pouze na učebnice, • nedodržování konzistentního rozvrhu vzdělávání se zda • strach z dělání chyb. [Osvůj si efektivní metody pro učení cizích jazyků Zdroj: Freepik] 8 efektivních metod, jak se naučit cizí jazyk iz domuZajímá vás, jaká je osvědčená metoda, jak se naučit cizí jazyk? Existuje jich několik, ale žádná z nich není univerzální pro každého. Jsme originály a musíme si vybrat takovou, která nám vyhovuje nejvíc. Chcete-li vědět, jak se naučit cizí jazyk doma, vyberte jednu nebo více z následujících metod. 1.Najděte si online lektora či online kurz angličtiny Mezi ověřené způsoby učení se cizímu jazyku patří učení se s lektorem online nebo online kurzy cizího jazyka. Přestože existují bezplatné aplikace, investice v tomto směru se vyplatí. Zkušený lektor vám umí pomoci s efektivním osvojením si cizího jazyka, upozorní na chyby, pomůže vám rozvinout si slovní zásobu a komunikaci. Pokud hledáte jazykové kurzy s profesionály, podívejte se na nabídku našich online jazykových kurzů pro začátečníky i pokročilé. Osvojíte si francouštinu na cesty, němčinu pro začátečníky, anglickou gramatiku i obchodní němčinu. 2.Vytvořte si prostor pro sledování filmů a videíZačleňte si do svého rozvrhu učení se cizímu jazyku sledování filmů, seriálů či videí s titulky alespoň jednou či dvakrát týdně, ideálně každý den. Pokud jste úplný začátečník, můžete začít dětskými pohádkami a postupně přesedlat na filmy a seriály, které máte rádi.  Tímto způsobem si osvojíte zažité fráze i správnou výslovnost. Alternativou tohoto způsobu může být poslech hudby, podcastů nebo rádií, což lze i při cestování či provádění domácích prací. 3.Čtěte dvojjazyčné knihyPři hledání způsobu, jak se rychle naučit cizí jazyk, nezapomínejte ani na čtení. Vhodnou volbou mohou být dvojjazyčné knihy, kde máte také překlad v rodném jazyce. Jsou dostupné pro začátečníky i pokročilejší v různých žánrech. Pokud máte možnost, čtěte si čas od času i nahlas. 4.Propašujte cizí jazyk do každodenního životaExistuje mnoho způsobů, jak používat cizí jazyk v každodenním životě. Můžete si představovat konverzaci v cizím jazyce na konkrétní téma ve své mysli, ale také připravit si nákupní seznam či denní plán úkolů v cizím jazyce. Užitečné je změnit si nastavení v telefonu, aplikacích, sociálních sítích či televizi na cizí jazyk. Pokud si troufáte, pište si deník v cizím jazyce. Fantazii se v tomto směru meze opravdu nekladou. 5.Využijte možnost chatovat v cizím jazyceNajděte si člověka či skupinu na sociálních sítích, ve které můžete chatovat v cizím jazyce. Bavte se o svých zálibách, koníčcích či denních aktivitách a ptejte si zpětnou vazbu. Tímto způsobem si vytříbíte zejména písemný projev. 6.Každý den si osvojte 5 nových slovVýborný způsob, jak se naučit cizí jazyk doma a rozšířit si slovní zásobu, je osvojit si každý den 5 nových slov. Jak na to? Otevřete si slovník cizích slov nebo knihu na kterékoli straně a vyberte si 5 slov, která si napíšete a naučíte se jejich význam. 7.„Označkujte“ svou domácnost barevnými štítkyK rozšíření slovní zásoby můžete použít také metodu používání barevných štítků, na které napíšete slovíčka, která se potřebujete naučit. Označte jimi například předměty v domácnosti. Tento způsob lze aplikovat i na učení gramatiky. Pravidla si napíšete na štítky a dáte na místa, kde trávíte čas, klidně na lednici či toaletu. 8.Mějte po ruce aplikace k překladuPokud se snažíte v cizím jazyce myslet, věnujete se čtení, poslechu i komunikaci, mějte vždy po ruce spolehlivou aplikaci k překladu. Díky ní rychle naleznete překlad slovíčka či věty, kterou potřebujete. Ideální je, když si ji rovnou napíšete do kapesního slovníku. Učení cizích jazyků je běh na dlouhou traťUčení se cizích jazyků je výzva. Je třeba obrnit se trpělivostí a nevzdávat se, když věci nejdou zcela podle vašich představ. Překážky jsou i v tomto případě neodmyslitelnou součástí cesty do cíle. Podívejte se také naše tipy, jak zvládat stres během zkoušek a efektivně se učit. Na závěr přidáváme několik pravidel, která se vám na této cestě plné výzev sejdou: • Vytvořte z učení se jazyku pravidelnou rutinu, ideální každodenní, které věnujete alespoň několik minut. • Dejte si konkrétní, reálné a časově ohraničené cíle a určitě si způsob, jak jich chcete dosáhnout. • Nesoustřeďujte se pouze na jednu metodu učení se jazyku, protože čím komplexnější přístup zvolíte, tím lépe a rychleji si cizí jazyk osvojíte. • Neberte se příliš vážně a nebojte se dělat chyby v komunikaci, protože právě ty vás posouvají vpřed. • Připravte se na to, že přijdou i náročnější období, kdy to budete chtít vzdát. Tehdy si připomeňte své „proč“, tedy důvody, pro které se učíte cizí jazyk. • Nezačínejte od pondělí, nového měsíce či roku, ale hned teď! Výmluvy ještě nikdy nikomu nepomohly naučit se cizí jazyk.

Nezmeškej info o nových kurzech a speciálních nabídkách